Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 24.11.2020
svátek má Emílie
zítra Kateřina

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání.

Krkonošské peciválky

Potřebujeme:
Náplň:
mletý mák 100g
mléko 2dc
cukr moučka 1lž.
Rum 1lž.
citrónová kůra
drcený badyán
Těsto:
500 g hladká mouka
2 ks žloutek
250 ml mléko
42 g droždí
1 dl olej
100 g cukr moučka
Příprava:
Do mouky vyhloubíme důlek, ve kterém necháme vykynout kvásek. Okraje mouky osolíme. Po vykynutí kvásku postupně přidáváme ostatní suroviny na buchty a vypracujeme hladké těsto. Necháme asi hodinu kynout.
Pekáč vymažeme olejem. Z těsta tvoříme kuličky na tác. Až máme všechno těsto spotřebované, začneme od první kuličky roztahovat na placky, které plníme náplní. Buchty uzavřeme a skládáme do olejem vymazaného pekáčku těsně vedle sebe.
Necháme ještě asi 10 minut kynout. Vršky buchtiček potřeme olejem a dáme do trouby. Pečeme na 175 °C asi 22 minut. Ještě horké buchty opět z vrchu potřeme olejem, necháme vychladnout a oddělíme od sebe.

Maková náplň:
Mák spaříme v mléku s cukrem necháme 10 minut odstát. Přidáme trochu citrónové kůry, špetku drceného badyánu a na mírném ohni vaříme do zhoustnutí. Odstavíme, přidáme lžíci rumu a necháme vychladnout.
Peciválky uchováme na suchém místě 2 – 3 dny, aby oschli. V Podkrkonoší se podávali před Štědrovečerní večeří.Podávání:Peciválky dáme na pařáček a ohřejeme jako knedlíky. Přendáme na talíře (3-4 kusy) a polijeme ohřátým medem (používal se cukrový sirob) a polijeme rozpuštěným máslem.

Pozor, jídlo je velice kalorické.

 

 

pec1.jpg

 

 

pec2.jpg

 

 

pec4.jpg

 

 

pec5.jpg

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..