Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 24.10.2018
svátek má Nina
zítra Beáta

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

G.B.Shaw
Stárnutí je otrava, ale je to jediný způsob, jak se dožít vysokého věku.

Víte, že...

…osteoporéza, nazývaná tichým zlodějem kostí, hrozí v druhé polovině života každému z nás? Je to dáno tím, že množství kostní hmoty v lidském těle dosahuje vrcholu mezi 20 – 25tým rokem. Pak zůstává nějakou dobu na přibližně stejné úrovni a k poklesu dochází obvykle u žen po 45 – 50tém roce (po přechodu), u mužů, u nichž je tento pokles povlovnější, až po 60 – 65tém roce. Osteoporéze se dá předejít včasnou a vhodnou prevencí, jejíž součástí jsou především příjem dostatečného množství kalcia (mléko, mléčné výrobky), vitamínu D (který získáváme jak ze sluneční záření, tak z potravin - obsažen je zejména v rybím tuku, játrech, rostlinných tucích a olejích i v mléce) a pravidelná pohybová aktivita.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..