Svátky

Dobrý večer,
dnes je středa 26.6.2019
svátek má Adriana
zítra Ladislav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Aurelius Marcus Antonius
Štěstí tvého života závisí na druhu tvých milenek.

Čokoláda snižuje rizika ucpávání tepen

Malé množství černé čokolády denně má stejné účinky na zmírnění rizika ucpání tepen vedoucí k srdečním infarktům, jako aspirin. Studie s výsledky potvrzující tuto informaci, byla uveřejněna na výroční konferenci Američan Heart Association v Chicagu.„Velcí milovníci čokolády nám dokázali, že chemická látka obsažená v kakaových bobech, zvaná flavonoidy, má podobný biochemický účinek jako aspirin pro snižování srážlivosti krevních destiček,” řekla vedoucí výzkumného týmu Diane Beckerová. I když studii nelze brát jako návod k nemírné konzumaci čokolády, lze doporučit denně dvě kávové lžičky černé čokolády v její nejčistší podobě, což je suchý extrakt z kakaových bobů.

Omezené dávky černé čokolády mají totiž dostatečně velké protisrážlivé účinky. Není tedy třeba k dosažení tohoto efektu konzumovat větší množství. Denně sníst malý kousek čokolády nebo vypít teplou čokoládu, to je velmi příjemný způsob, jak podpořit své zdraví.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..