Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 18.1.2019
svátek má Vladislav
zítra Doubravka

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

CHARLES DE GAULLE
Jedna hádka s manželkou mě stojí víc energie než pět tiskových konferencí.

Marihuana může pomoci při kožních alergiích

"

Konopí respektive v něm obsažená droga THC opět příjemně překvapila lékaře. Podle nejnovějších testů totiž může v budoucnosti pomáhat při léčbě alergií a autoimunních poruch, kdy jsou tkáně těla napadány vlastním imunitním systémem.

Vedoucí výzkumného týmu Andreas Zimmer z Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität v Bonnu využil drogu tetrahydrokanabinol (THC) z marihuany k léčbě myší. U nich přitom látka velmi efektivně zabírala zvláště při kožních alergiích.

Němečtí experti ovšem varují, aby se lidé s autoimunní poruchou nesnažili sami léčit užíváním marihuany, protože vedlejší účinky této drogy totiž mohou tělu ublížit. Navíc budou muset být provedeny sady dalších testů, které pomohou přesně podchytit systém léčby.Kožní podráždění se u myší zlepšilo po podávání THC

Lidské tělo přirozeně obsahuje látky endokanabinoidy, které jsou velmi podobné těm z marihuany. Bonnští vědci léčili skupinu myší, jimž chyběl v buňkách receptor právě pro endokanabinoidy a u nichž byla kožní alergie vyvolána kovovým prvkem niklem.

Profesor Zimmer zjistil, že kožní podráždění se o polovinu zlepšilo, když hlodavcům podávali syntetické či přírodní formy THC.

""Kožní buňky myší vystavené syntetické formě THC vylučovaly také méně cytokinů - sloučenin lákajících buňky imunitního systému při infekci a zánětu,"" uvedli němečtí odborníci ve své zprávě. "

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..