Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SERGEJ DAVYDOV
K tomu, aby se lidé sešli, je třeba hloubky jejich duší

Tai-chi posiluje imunitu těla

"

Cvičení Tai-chi posiluje nejen tělo a mysl, ale působí na organismus mnohem komplexněji. Podle kalifornských expertů totiž ovlivňuje také imunitu a u starších osob může odehnat na míle daleko všechna infekční a zánětlivá onemocnění. Před pásovým

Soubor pomalých pohybů a meditací upravených pro účely západní společnosti vychází z tradičního čínského bojového umění. Jeho pravidelné praktikování posiluje svaly a uklidňuje mysl. Odborníci z University of California v Los Angeles jsou však přesvědčeni, že také zlepšuje funkci imunitního systému a u starších osob může na uzdě držet chřipku, záněty ale také bolestivý a závažný pásový opar.

""Jsou to vzrušující objevy, protože pozitivní výsledky této studie mohou mít význam také pro jiné infekční choroby, jako je chřipka či zápal plic,"" tvrdí profesor Michael Irwin. Jeho tým sledoval imunitní systém starších osob, které pravidelně praktikovaly tai-chi. V jejich těle byl imunitní systém stejně silný a připraven bojovat s pásovým oparem, jako u osob očkovaných.

Pokud se vědecky prokáže, že tai-chi skutečně posiluje imunitu a chrání tělo i před chřipkou, mohlo by tohle cvičení nahradit klasické očkování.

"

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..