Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 28.2.2020
svátek má Lumír
zítra Horymír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Seneca Lucius Annaeus
Neštěstí zdrtí jen toho, kdo se dal oklamat štěstím.

Den hygieny rukou ukázal chyby při mytí rukou

 
V rámci blížícího se Dne hygieny rukou, který je Světovou zdravotnickou organizací (WHO) vyhlášený na 5. května, proběhly v Nemocnici Na Bulovce praktické ukázky správného mytí rukou. Zájemci si také mohli okamžitě na místě u stánku v areálu nemocnice s pomocí UV lampy ověřit, zda si ruce myjí správně a účinně. Při použití speciální desinfekce totiž UV lampa ukázala místa, které při mytí rukou vynechali.

 

Testem prošlo několik desítek návštěvníků nemocnice a pouze u jednoho mohl přítomný hygienik konstatovat, že má dokonale umyté ruce. Nejčastěji lidé při mytí vynechávali hřbet ruky a poslední články prstů.

 

I zdánlivě tak banální věc, jako je mytí rukou, je pro zdraví člověka naprosto zásadní. Ruce jsou totiž nejčastějším přenašečem infekcí. Vědci spočítali, že na jednom prstu ruky se nachází okolo dvanácti tisíc bakterií. Důkladné a správné umývání rukou je jednoduchá a přitom nejúčinnější metoda, jak šíření nemocí omezit. Nemytýma rukama se přenáší například chřipka nebo žloutenka, které se také říká nemoc špinavých rukou.

 

Na správné mytí rukou se snaží upozornit i Světová zdravotnická organizace a vyhlásila 5. květen Dnem hygieny rukou.

 

 

Martin Šalek
tiskový mluvčí

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..