Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 15.12.2019
svátek má Radana a Radan
zítra Albína

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Zlatý zákon lásky zní: miluj a budeš milován!

Očkování na cesty

Omezit na minimum riziko nákazy, které může souviset s cestováním do exotických či méně vyspělých zemí, se u svých klientů rozhodla Všeobecná zdravotní pojišťovna. Vůbec poprvé proto přichází s nabídkou speciálního balíčku Cestovatel – jde o příspěvek až do výše 1 000 korun na očkování při cestách do zahraničí. Benefit pojišťovna zavedla již od 1. března, aby ti, kdo plánují vycestovat například v době letních dovolených, měli na očkování dostatek času. Některá z nich totiž vyžadují opakovanou aplikaci.

 

Až tisícikorunový příspěvek mohou klienti VZP čerpat na očkovací látky proti konkrétním infekčním nemocem, a to:
·         proti vzteklině
·         proti japonské encefalitidě
·         proti břišnímu tyfu
·         proti žluté zimnici
·         proti choleře.

 

Doposud mohli zájemci o příspěvek na vakcínu proti některé z výše uvedených chorob získat od VZP maximálně 500 korun. Pokud tuto částku vyčerpali, nemohli pak už ale ve stejném roce dostat příspěvek na jiné očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění. Nově se tedy jednak příspěvek od 1. března o 500 korun zvýšil a navíc i ten, kdo využije 1 000 korun na některé z cestovních očkování, může nadále čerpat dalších 500 korun na jiné vakcíny (chřipka, žloutenka, meningokok…).

 

Podobně už VZP zavedla od 1. března speciální očkovací program proti klíšťové encefalitidě. U té mohou klienti získat příspěvek až 650 korun.
Základní přehled očkování, která jsou vhodná či případně dokonce povinná při cestách do různých částí světa, najdete například na stránkách Státního zdravotního ústavu. S individuálním očkovacím plánem, který bude odpovídat přímo vaší cestě, vám pak poradí lékaři v některém z očkovacích center či center cestovní medicíny.

 

Stejně jako u všech ostatních benefitů, i pro získání příspěvku na cestovní očkování musí být žadatel členem Klubu pevného zdraví. Na webových stránkách klubu najde i podrobné podmínky, za nichž může balíček Cestovatel využít.

 

 

 

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..