Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je pondělí 16.7.2018
svátek má Luboš
zítra Martina

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Ocenění přijde vhod jen tehdy, když pochází od těch, kterým se ho už dostalo.

Očkování na cesty

Omezit na minimum riziko nákazy, které může souviset s cestováním do exotických či méně vyspělých zemí, se u svých klientů rozhodla Všeobecná zdravotní pojišťovna. Vůbec poprvé proto přichází s nabídkou speciálního balíčku Cestovatel – jde o příspěvek až do výše 1 000 korun na očkování při cestách do zahraničí. Benefit pojišťovna zavedla již od 1. března, aby ti, kdo plánují vycestovat například v době letních dovolených, měli na očkování dostatek času. Některá z nich totiž vyžadují opakovanou aplikaci.

 

Až tisícikorunový příspěvek mohou klienti VZP čerpat na očkovací látky proti konkrétním infekčním nemocem, a to:
·         proti vzteklině
·         proti japonské encefalitidě
·         proti břišnímu tyfu
·         proti žluté zimnici
·         proti choleře.

 

Doposud mohli zájemci o příspěvek na vakcínu proti některé z výše uvedených chorob získat od VZP maximálně 500 korun. Pokud tuto částku vyčerpali, nemohli pak už ale ve stejném roce dostat příspěvek na jiné očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění. Nově se tedy jednak příspěvek od 1. března o 500 korun zvýšil a navíc i ten, kdo využije 1 000 korun na některé z cestovních očkování, může nadále čerpat dalších 500 korun na jiné vakcíny (chřipka, žloutenka, meningokok…).

 

Podobně už VZP zavedla od 1. března speciální očkovací program proti klíšťové encefalitidě. U té mohou klienti získat příspěvek až 650 korun.
Základní přehled očkování, která jsou vhodná či případně dokonce povinná při cestách do různých částí světa, najdete například na stránkách Státního zdravotního ústavu. S individuálním očkovacím plánem, který bude odpovídat přímo vaší cestě, vám pak poradí lékaři v některém z očkovacích center či center cestovní medicíny.

 

Stejně jako u všech ostatních benefitů, i pro získání příspěvku na cestovní očkování musí být žadatel členem Klubu pevného zdraví. Na webových stránkách klubu najde i podrobné podmínky, za nichž může balíček Cestovatel využít.

 

 

 

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..