Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ČÍNSKÉ PŘÍSLOVÍ
Když hledáš lásku, hledej ji v sobě.

VZP přispívá na očkování proti chřipce

Všeobecná zdravotní pojišťovna přispívá na očkování proti chřipce. Cílem je zvýšit proočkovanost populace, která se v České republice pohybuje jen kolem 5 %, zatímco ve vyspělých zemích je několikanásobně vyšší. Na chřipku a komplikace zemřou v České republice každý rok zhruba dva tisíce lidí.

 

VZP přispívá až 500 Kč na vybraná očkování proti infekčním onemocněním, která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Klienti, kteří nevyčerpali příspěvek na tento typ očkování, můžou zažádat o příspěvek až do výše 500 Kč na očkování proti chřipce. V loňském roce 2015 se nechalo očkovat 14 297 klientů a VZP jim proplatila 3 768 759 .

 

Za očkování proti chřipce neplatí u lékaře klienti na 65 let a ti, kteří spadají do zákonem vyjmenované skupiny zdravotně oslabených a rizikových pojištěnců, pokud si nechají aplikovat tu vakcínu, kterou pojišťovny jako ekonomicky nejméně náročnou variantu plně hradí.

 

V České republice se proti chřipce očkuje asi 5 % lidí, zatímco v Německu, Velké Británii, Francii či Španělsku to je přes 20 % a v USA dokonce 46 %. Jedním z důvodů malého zájmu českých pacientů může být i přežívající mýtus, že očkování může být zdrojem nákazy. To je ovšem nesmysl – u nás dostupné vakcíny jsou neživé, infekci proto způsobit nemohou. Očkování snižuje u zdravých dospělých riziko nákazy chřipkou až o 90 %.

 

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..