Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je středa 15.7.2020
svátek má Jindřich
zítra Luboš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ELIZABETH BROWNING
Mít někoho rád, často znamená víc, než ho milovat.

VZP přispívá na očkování proti chřipce

Všeobecná zdravotní pojišťovna přispívá na očkování proti chřipce. Cílem je zvýšit proočkovanost populace, která se v České republice pohybuje jen kolem 5 %, zatímco ve vyspělých zemích je několikanásobně vyšší. Na chřipku a komplikace zemřou v České republice každý rok zhruba dva tisíce lidí.

 

VZP přispívá až 500 Kč na vybraná očkování proti infekčním onemocněním, která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Klienti, kteří nevyčerpali příspěvek na tento typ očkování, můžou zažádat o příspěvek až do výše 500 Kč na očkování proti chřipce. V loňském roce 2015 se nechalo očkovat 14 297 klientů a VZP jim proplatila 3 768 759 .

 

Za očkování proti chřipce neplatí u lékaře klienti na 65 let a ti, kteří spadají do zákonem vyjmenované skupiny zdravotně oslabených a rizikových pojištěnců, pokud si nechají aplikovat tu vakcínu, kterou pojišťovny jako ekonomicky nejméně náročnou variantu plně hradí.

 

V České republice se proti chřipce očkuje asi 5 % lidí, zatímco v Německu, Velké Británii, Francii či Španělsku to je přes 20 % a v USA dokonce 46 %. Jedním z důvodů malého zájmu českých pacientů může být i přežívající mýtus, že očkování může být zdrojem nákazy. To je ovšem nesmysl – u nás dostupné vakcíny jsou neživé, infekci proto způsobit nemohou. Očkování snižuje u zdravých dospělých riziko nákazy chřipkou až o 90 %.

 

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..