Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je středa 7.6.2023
svátek má Iveta a Slavoj
zítra Medard

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

EDUARD BASS
Láska se nedá měřit trváním. Jediným okamžikem se prohrává nebo vítězí a jediná noc může mít pro lásku větší cenu než celý život. 

Děti s Williamsovým syndromem na rekondičním pobytu v Podmitrově

27 dětí z celé republiky, které žijí s Williamsovým syndromem, prožilo se svými rodiči a sourozenci ve dnech 27.-30. října rekondiční pobyt v Lesním penzionu Podmitrov u Křižanova. Williamsův syndrom je vzácné geneticky podmíněné mentální postižení, kterým onemocní zhruba jedno dítě z 20 000 narozených. Víkendový rekondiční pobyt je jediný svého druhu v ČR a pořádá jej http://www.willik-tym.cz/">spolek Willík a http://www.sanafriends.cz/">nadace sanafriends jako generální partner. Willík dnes sdružuje zhruba 65 rodin s dětmi postiženými Williamsovým syndromem z celé republiky. Z toho je více než 60% dětí do 18 let.

 

„Nadace sanafriends spolupracuje se spolkem Willík od roku 2014 a díky této podpoře jsou dva roční rekondiční pobyty spolku Willík dostupné pro většinu rodin. Podporujeme také odborný program pro rodiče na těchto pobytech,“ říká Erna Pukovcová z firmy sanaplasma (zřizovatel nadace sanafriends).


V Podmitrově bylo připraveno několik vzdělávacích seminářů pro rodiče – např. o speciální fyzioterapii německé fyzioterapeutky Veroniky Sherborne, speciální pedagog doc. Miloslav Čedík z Masarykovy univerzity vedl seminář o komunikaci se školou a nastavení pravidel pro vzdělávání dětí s Williamsovým syndromem. Děti se pravidelně věnovaly muzikoterapii a cvičení. „Právě muzikoterapie je velmi oblíbená, protože většina dětí s Williamsovým syndromem je velmi muzikálních,“ říká předsedkyně spolku Willík Hana Kubíková. Děti si také mohly vyzkoušet fotografování s profesionálními fotografy firmy Nikon. Část programu byla zaměřena i na sourozence postižených dětí a má jim pomoci vyrovnat se s hendikepem jejich nejbližších. K dispozici dětem byla herní specialistka a zhruba deset asistentů, většinou studentů speciální pedagogiky. „Díky jim měli také rodiče možnost si chvilku vydechnout a odpočinout od neustálé péče o své děti,“ vysvětluje Hana Kubíková.Josef Brabec
Czech P.R., s.r.o.

 

WP_20161028_11_12_16_Pro.jpgWP_20161028_12_51_04_Pro.jpg161.jpg408.jpg

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..