Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je neděle 18.8.2019
svátek má Helena
zítra Ludvík

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHANNES ROBERT BECHER
Žádný člověk nepřichází na svět hotový, v definitivně vykrystalizované podobě. Ve svém životě, ať už je jakýkoli, se pak neustále rozvíjí, nepřetržitě dotváří vlastní osobnost. 

Děti s Williamsovým syndromem na rekondičním pobytu v Podmitrově

27 dětí z celé republiky, které žijí s Williamsovým syndromem, prožilo se svými rodiči a sourozenci ve dnech 27.-30. října rekondiční pobyt v Lesním penzionu Podmitrov u Křižanova. Williamsův syndrom je vzácné geneticky podmíněné mentální postižení, kterým onemocní zhruba jedno dítě z 20 000 narozených. Víkendový rekondiční pobyt je jediný svého druhu v ČR a pořádá jej http://www.willik-tym.cz/">spolek Willík a http://www.sanafriends.cz/">nadace sanafriends jako generální partner. Willík dnes sdružuje zhruba 65 rodin s dětmi postiženými Williamsovým syndromem z celé republiky. Z toho je více než 60% dětí do 18 let.

 

„Nadace sanafriends spolupracuje se spolkem Willík od roku 2014 a díky této podpoře jsou dva roční rekondiční pobyty spolku Willík dostupné pro většinu rodin. Podporujeme také odborný program pro rodiče na těchto pobytech,“ říká Erna Pukovcová z firmy sanaplasma (zřizovatel nadace sanafriends).


V Podmitrově bylo připraveno několik vzdělávacích seminářů pro rodiče – např. o speciální fyzioterapii německé fyzioterapeutky Veroniky Sherborne, speciální pedagog doc. Miloslav Čedík z Masarykovy univerzity vedl seminář o komunikaci se školou a nastavení pravidel pro vzdělávání dětí s Williamsovým syndromem. Děti se pravidelně věnovaly muzikoterapii a cvičení. „Právě muzikoterapie je velmi oblíbená, protože většina dětí s Williamsovým syndromem je velmi muzikálních,“ říká předsedkyně spolku Willík Hana Kubíková. Děti si také mohly vyzkoušet fotografování s profesionálními fotografy firmy Nikon. Část programu byla zaměřena i na sourozence postižených dětí a má jim pomoci vyrovnat se s hendikepem jejich nejbližších. K dispozici dětem byla herní specialistka a zhruba deset asistentů, většinou studentů speciální pedagogiky. „Díky jim měli také rodiče možnost si chvilku vydechnout a odpočinout od neustálé péče o své děti,“ vysvětluje Hana Kubíková.Josef Brabec
Czech P.R., s.r.o.

 

WP_20161028_11_12_16_Pro.jpgWP_20161028_12_51_04_Pro.jpg161.jpg408.jpg

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..