Svátky

Dobrý večer,
dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek má Lenka
zítra Petr

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

BIERCE AMBROSE GWINETT
Pravděpodobnost události je v opačném poměru k přání.

Pro zdraví si pochutnejme

Léto nabízí organismu vzpruhu nejen zásobou slunečního svitu a s tím spojeného přísunu vitamínu D, ale také bohatý výběr ovoce a zeleniny, příznivě působících na naše zdraví.

n
n
Angrešt
n
pokud patříte mezi jeho milovníky, pak vás uspokojí nejen chutí, ale i významným přínosem vitaminu C. Jeho rozpustná vláknina prospívá tělu tím, že z něj odvádí jedy, zejména těžké kovy, které na sebe váže. Dodává organismu také důležité minerály, které zvláště v létě ztrácíme pocením. Má dobrý vliv i na nervy a navíc udržuje naši pokožku pružnou a hladkou.
n
Avokádo
n
se stalo oblíbeným a není divu. Jeho jemná máslovitá dužina je důležitým součástí mnoha chuťově zajímavých receptů. Navíc udržuje pokožku mladistvou a pružnou, podporuje léčení kožních chorob, působí dobře i na oči. Obsahuje množství příznivých tuků blahodárně působících na játra a žlučník, což ocení zejména ti, kdo musí držet žlučníkovou dietu.
n
Borůvky
n
ať už si je nasbíráme v lese, nebo vypěstujeme na zahradě, přinesou nám mnoho užitku - obsahují množství vitaminu C, jsou výborným podpůrným prostředkem při infekcích močového měchýře a zabraňují bakteriím, aby se šířily v těle. Přírodní barvivo, železo a vitamin C příznivě ovlivňují krvetvorbu i dobrý zrak. Přidávají se do diabetických čajů, neboť působí na snižování hladiny cukru v krvi. Známé jsou i jejich účinky při průjmech.
n
Broskve
n
obsahují vysoké procento karotenu, který chrání naše buňky před nepříznivými vlivy. Díky vitaminu B3, hořčíku, zinku a selenu prospívají naší vnitřní rovnováze a klidu. Mají rovněž projímavé a močopudné účinky.
n
Hrášek
n
je spolehlivým dodavatelem magnézia, minerálu, který mj. velmi dobře působí na psychiku. Obsahuje rovněž potřebnou kombinaci vitaminů E a C, působících jako prevence před nachlazením.
n
Hroznové víno
n
pomáhá pročišťovat krev, která pak lépe proudí cévám, což zároveň dobře působí na mozek, který je díky tomu lépe okysličován.
n
Hrušky
n
jsou dobré, jsou sladké, jako med, jak se zpívá ve známé lidové písničce, navíc snižují množství vody v organismu, což ocení ti, kteří trpí otoky a opuchlinami. Obsahují také minerály ulevujících při bronchitidě.
n
Jablka
n
jsou prospěšná tělu po celý rok. Jsou mj. skvělou zásobárnou vitamínu C, jehož dostatečné množství dokáže zabránit vzniku infekčních nemocí. Stopové prvky, které jsou v jablku bohatě obsaženy, posilujícího celkovou imunitu organismu.
n
Jahody
n
bohaté na vitamín C obsahují velké množství hořčíku, draslíku a kyseliny listové. Červené barvivu obsahuje karoten, posilující imunitní systém a srdeční činnost. Jejich třísloviny mají nejen protizánětlivé účinky, ale dokáží také na sebe vázat těžké kovy. Blahodárně působí na náš metabolismus, neboť jsou plné manganu, který vyživuje nejen nervy a mozek, ale má kladný vliv i na naše libido.
n
Meruňky
n
mají vliv na náš zrak, neboť obsahují výrazné množství vitamínu A díky němu udržují oční sítnici pružnou. Umožňuje také lepší spalování tuků.
n
Rybíz
n
obsahuje vysoký podíl betakarotenu, který velmi dobře působí na náš zrak, pevnost a pružnost pokožky. Zejména černá odrůda je jím bohatá, dokonce tak, že je v ní obsažen až o 17krát více, než v jiném ovoci.
n
Špenát
n
je bohatý na železo, ale také kyselinu šťavelovou, která mu brání, aby se do organismu vstřebalo. Proto se doporučuje jíst ho zásadně s vejcem, neboť tak organismus je schopen železo přijmout.
n
Třešně
n
svým přírodním barvivem mírní záněty a blahodárně ovlivňuje stavbu vazivové tkáně. Jsou vhodné při léčení parodontózy, zánětů a artritidy. Obsahují vápník důležitý pro zuby a kosti, železo, vitamin C a draslík, pomáhající vylučovat vodu z těla.
n

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..