Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je pondělí 17.6.2019
svátek má Adolf
zítra Milan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN BARRYMORE
Láska je onen rozkošný interval mezi setkáním s krásnou dívkou a objevem, že vypadá jako kapr na suchu.

Pro zdraví si pochutnejme

Léto nabízí organismu vzpruhu nejen zásobou slunečního svitu a s tím spojeného přísunu vitamínu D, ale také bohatý výběr ovoce a zeleniny, příznivě působících na naše zdraví.

n
n
Angrešt
n
pokud patříte mezi jeho milovníky, pak vás uspokojí nejen chutí, ale i významným přínosem vitaminu C. Jeho rozpustná vláknina prospívá tělu tím, že z něj odvádí jedy, zejména těžké kovy, které na sebe váže. Dodává organismu také důležité minerály, které zvláště v létě ztrácíme pocením. Má dobrý vliv i na nervy a navíc udržuje naši pokožku pružnou a hladkou.
n
Avokádo
n
se stalo oblíbeným a není divu. Jeho jemná máslovitá dužina je důležitým součástí mnoha chuťově zajímavých receptů. Navíc udržuje pokožku mladistvou a pružnou, podporuje léčení kožních chorob, působí dobře i na oči. Obsahuje množství příznivých tuků blahodárně působících na játra a žlučník, což ocení zejména ti, kdo musí držet žlučníkovou dietu.
n
Borůvky
n
ať už si je nasbíráme v lese, nebo vypěstujeme na zahradě, přinesou nám mnoho užitku - obsahují množství vitaminu C, jsou výborným podpůrným prostředkem při infekcích močového měchýře a zabraňují bakteriím, aby se šířily v těle. Přírodní barvivo, železo a vitamin C příznivě ovlivňují krvetvorbu i dobrý zrak. Přidávají se do diabetických čajů, neboť působí na snižování hladiny cukru v krvi. Známé jsou i jejich účinky při průjmech.
n
Broskve
n
obsahují vysoké procento karotenu, který chrání naše buňky před nepříznivými vlivy. Díky vitaminu B3, hořčíku, zinku a selenu prospívají naší vnitřní rovnováze a klidu. Mají rovněž projímavé a močopudné účinky.
n
Hrášek
n
je spolehlivým dodavatelem magnézia, minerálu, který mj. velmi dobře působí na psychiku. Obsahuje rovněž potřebnou kombinaci vitaminů E a C, působících jako prevence před nachlazením.
n
Hroznové víno
n
pomáhá pročišťovat krev, která pak lépe proudí cévám, což zároveň dobře působí na mozek, který je díky tomu lépe okysličován.
n
Hrušky
n
jsou dobré, jsou sladké, jako med, jak se zpívá ve známé lidové písničce, navíc snižují množství vody v organismu, což ocení ti, kteří trpí otoky a opuchlinami. Obsahují také minerály ulevujících při bronchitidě.
n
Jablka
n
jsou prospěšná tělu po celý rok. Jsou mj. skvělou zásobárnou vitamínu C, jehož dostatečné množství dokáže zabránit vzniku infekčních nemocí. Stopové prvky, které jsou v jablku bohatě obsaženy, posilujícího celkovou imunitu organismu.
n
Jahody
n
bohaté na vitamín C obsahují velké množství hořčíku, draslíku a kyseliny listové. Červené barvivu obsahuje karoten, posilující imunitní systém a srdeční činnost. Jejich třísloviny mají nejen protizánětlivé účinky, ale dokáží také na sebe vázat těžké kovy. Blahodárně působí na náš metabolismus, neboť jsou plné manganu, který vyživuje nejen nervy a mozek, ale má kladný vliv i na naše libido.
n
Meruňky
n
mají vliv na náš zrak, neboť obsahují výrazné množství vitamínu A díky němu udržují oční sítnici pružnou. Umožňuje také lepší spalování tuků.
n
Rybíz
n
obsahuje vysoký podíl betakarotenu, který velmi dobře působí na náš zrak, pevnost a pružnost pokožky. Zejména černá odrůda je jím bohatá, dokonce tak, že je v ní obsažen až o 17krát více, než v jiném ovoci.
n
Špenát
n
je bohatý na železo, ale také kyselinu šťavelovou, která mu brání, aby se do organismu vstřebalo. Proto se doporučuje jíst ho zásadně s vejcem, neboť tak organismus je schopen železo přijmout.
n
Třešně
n
svým přírodním barvivem mírní záněty a blahodárně ovlivňuje stavbu vazivové tkáně. Jsou vhodné při léčení parodontózy, zánětů a artritidy. Obsahují vápník důležitý pro zuby a kosti, železo, vitamin C a draslík, pomáhající vylučovat vodu z těla.
n

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..