Svátky

Dobrý večer,
dnes je středa 26.6.2019
svátek má Adriana
zítra Ladislav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RENÉ DESCARTES
Ženy netouží ani tak po kráse, ale potom, aby se líbily

Z lidového receptáře

Určitě jste již někdy vyzkoušeli některý z receptů pro zdraví, které se dědí z generace na generaci. Osvědčené a účinné léky z přírody přinášely úlevu při různých nemocech ducha i těla našim prapředkům a stejně dobře mohou pomoci i nám.Dnes jsme pro vás vybrali několik z nich s přáním, aby vám byly k užitku. Pokud nám pošlete ten váš, rádi ho uveřejníme.

Pro posílení imunity

Výluh z Echinacey (Třapatka nachová):
14 dkg čerstvých listů1/2 litru 60% lihuListy vložíme do 60% lihu. Denně protřepeme a po sedmi dnech je výluh hotov. Užíváme jednu lžíci denně.
Čaj z Echinacey:
1/2 polévkové lžíce sušené rostliny1/4 litru vroucí vodyNecháme 5-10 minut louhovat, scedíme a můžeme podávat.Doporučuje užívat se 2-3x denně.

Echinacea aktivuje bílé krvinky, které odpovídají za odolnost organismu před infekcemi a současně produkují protilátky. Jde o přírodní antibiotikum proti bakteriím a virům. Je vhodná jako doplněk léčby nemocí horních dýchacích cest, při nachlazení, pomáhá při chřipce, angíně a zánětu dutin.Zevně se používá při hojení ran a zánětlivých kožních onemocněních.

Česnekový elixír života

1 litr červeného vínaŠťáva z 10 citronů2 celé paličky česnekuUmixujeme oloupaný a pokrájený česnek společně se šťávou ze všech citronů. Pak vše smícháme do červeného vína a necháme v chladu a temnu deset dnů zrát.Užívání: 2x denně – ráno a večer po jedné polévkové lžíci

Lněné semínko proti zácpě

Rozmixovat lněné semínko (asi 1 čajová lžička) s vodou.Funguje skvěle, lze jen doporučit!

Proti bolestem při artróze

Natrhejte si lopuchové listy a listy z keře černého bezu. Naklepejte je jako řízky, rozkrájejte, rozmixujte. Zamíchejte vzniklou „kašičku“ do sádla v poměru 1 : 1 (na jeden díl sádla jeden díl kašičky). Vytvoří se mast.Každé ráno a večer si touto mastí pořádně namažte koleno (či jiné bolavé místo), ovažte teplým šátkem nebo zafačujte.Velice dobře pomáhá, bolesti mizí.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..