Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 24.8.2019
svátek má Bartoloměj
zítra Radim

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ČESKÉ PŘÍSLOVÍ
Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe.

Sůl pro chuť i zdraví

Sůl nejen dolaďuje u mnoha pokrmů jejich chuť působící naše chuťové pohárky, je také nezbytná pro naše zdraví. Její přiměřené množství zabezpečuje normální činnost nervů a svalů, aktivizuje některé enzymy a produkci žaludečních šťáv. Při jejím nedostatku je ohroženo trávení cukrů, vyznačuje se nízkým krevním tlakem, ranní únavou, může nastat i neuralgie. Nedostatek soli může být zapříčinit slabost a mdloby, jako příklad uveďme sportovce, kteří ztrácejí potem značné množství soli. Naopak nadbytek soli je všeobecně považován za škodlivý, neboť je vytlačován draslík a vápník, naproti tomu sodík ve tkáních váže tekutiny, což způsobuje otoky. Ještě donedávna se mělo za to, že časté solení také zvyšuje krevní tlak.

n

Nové důkladné výzkumy však tuto domněnku neprokázaly. Podle nich má ve skutečnosti přesolování na zvýšení krevního tlaku jen malý vliv a týká se zhruba pouze 15 procent obyvatelstva, a i nich jen velmi málo. Zpráva německé Společnosti pro potravinářskou medicínu a dietetiku v Cáchách uvádí, že u zmíněných 15 procent osob, které jsou z hlediska krevního tlaku na sůl citlivé, sníží neslaná dieta tlak krve jen asi o pět milimetrů rtuťového sloupce tlakoměru – tedy jen minimálně. Koho trápí vysoký krevní tlak, může ho pozitivně ovlivnit mnohem více, když spíše sníží tělesnou váhu.

n

Naopak dlouhodobě nedostatečný příjem soli může tělu uškodit, jak varovala badatelka ve výživě Bettina Generová. To se týká zejména starších lidí, u nichž potlačování žízně a snižování soli vede k odvodňování organismu s možným následným kolapsem oběhových funkcí.

n

Přitom tvrzení, že silnější solení škodí, vzniklo ze špatně interpretovaného výzkumu na pokusných zvířatech ve Spojených státech v 70. letech minulého století. Přenesení poznatku o škodlivosti soli na člověka se ukázalo jako chybné, neboť lidský organismus má proti podobnému procesu zabudovány ochranné mechanismy a reaguje podstatně komplexněji. Jak odborníci zdůrazňují, pozdější pokusy na lidech neprokázaly žádnou souvislost mezi mírou konzumace soli a zvýšeným krevním tlakem.

n

Antropologické výzkumy naznačují, že potřeba solit se objevila v době, kdy lidé začali pěstovat zeleninu, kterou zařadili do svého jídelníčku spolu s vařenou potravou. Vysvětluje se to tím, že lidé a zvířata, kteří konzumují hodně masa, získávají dostatek soli ze zvířecí krve. Býložravci jsou nuceni najít si její náhradu. Domestikovaná zvířata pak vyhledávají soliska, poskytující jim kromě soli i další potřebné minerály.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..