Svátky

Dobrý večer,
dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek má Lenka
zítra Petr

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Lenost je strach před očekávanou prací.

Olivový olej prospívá srdci

Zejména Řekové jsou největšími milovníky a zároveň i pěstiteli oliv, které pokládají za božský dar. Za pravdu jim dávají i nejnovější výsledky studie lékařského týmu doktorky Maríi Isabel Covasové z barcelonského institutu IMIM. Prokázaly totiž, že pravidelná konzumace panenského olivového oleje má příznivý vliv na cévní a srdeční onemocnění, neboť snižuje nebezpečí kardiovaskulárních chorob. A to vše především díky mononenasyceným tukům a antioxidačním účinků rostlinných substancí označovaných jako polyfenoly.

n

Olivovník roste jako stále zelený strom a keř v tropech a subtropech. Z dvaceti druhů je neznámější pěstovaný strom Olea europaea. Plody jsou bohaté na olej, jehož obsahují až 20 procent.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..