Svátky

Dobré ráno,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ARTHUR CHARLES CLARKE
Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.

Beran

Vládnoucí planeta: Mars, Pluto
Charakteristika znamení: cholerické, ohnivé, základní, elektrické.
Odpovídající části těla: hlava.
Charakterové rysy člověka: člověk narozený v tomto znamení je podnikavý, energický, rád zkoumá a objevuje. Je odvážný, zapálený pro věc, bojovný, dynamický, spolehlivý a bystrý. Bývá též
společenský, vzrušivý, dosti smyslný a nevázaný. Má velké tvůrčí schopnosti a vlohy, zejména pro techniku. Další vlastností berana bývá sobeckost, vznětlivost, panovačnost, fanatismus, impulsivnost, netrpělivost, hádavost a sklon k riskování a přehánění.
Zdravotní charakteristika: těší se většinou dobrému zdraví, ale neopatrností si může zavinit úrazy i jiné nehody.
Zdravotní vliv na: hlava, velký mozek, obličej, oči, vlasy, čelní, temenní a klínová kost, svalstvo a nervy hlavy a obličeje, spánky, nosní kost a přepážka, dolní a horní čelist, čelní dutina, tepny na spáncích, slinné žlážy, slzné kanálky.

Beran

ČERVEN 2017

 

Hlavně se nehádejte! Vzhledem k Marsu, který prochází Rakem, můžete říct něco, co vám připadá jako naprosto přirozené, ale co se vašeho partnera a všech ostatních členů rodiny silně dotkne. Důsledkem může být pokažené spaní, kdy v noci ležíte a hledáte slova, jimiž byste své jednání partnerovi vysvětlili, a ke kterým budete ráno marně shánět odvahu, již nakonec stejně nenajdete.

Beran

KVĚTEN 2017

 

Vzhledem k tomu, že jde o měsíc, kdy je od prvního do posledního dne Venuše ve vašem znamení (a Mars ve vašem komunikačním sektoru), máte se na co těšit. Vaše vztahy procházejí pozitivní proměnou, a vy jste všemi změnami, které probíhají, nadšení. Najednou pochopíte, že je zbytečné, abyste nezdary, s nimiž se potýkáte, sváděli na osud, ale rozhodnete se, že se s nimi porvete sami.

Beran

DUBEN 2017

 

Pokud chcete mít zdraví v pořádku, měli byste ze svého života především odstranit veškeré zbytečné stresy. Udělejte si pořádek v účetnictví, dohledejte všechny nezaplacené složenky a vneste do nich systém. Následně se objednejte na veškerá preventivní lékařská vyšetření. Na konci měsíce budete sice unavení, ale zase si můžete být jistí, že jste konečně vykročili tím správným směrem.

Beran

BŘEZEN 2017

Vaším největším nepřítelem je aktuálně nuda. Pokud jí podlehnete, hrozí akutní nebezpečí, že se začnete zabývat sami sebou – a patrně i svým zdravotním stavem. Od takových úvah je jen krok k tomu, abyste usoudili, že je všechno špatně, a začali každé píchnutí vnímat jako signál zlé choroby, která vás co nejdříve srazí na kolena. Pravda to sice není, ale vy na rozumné argumenty neslyšíte.

Beran

ÚNOR 2017

 

O energii se nebojte! Venuše a Mars procházejí téměř celý měsíc vaším znamením a postarají se, abyste jí měli dostatek. Musíte si však vybrat oblast, do které ji napřete. Bude však dobré, když vsadíte na přiměřené sobectví a místo pomoci jiným začnete nejdříve řešit to, co pálí přímo vás. Nebojte se, na pomoc těm, kteří to opravdu potřebují, budete mít později času dost.

Beran

LEDEN 2017

 

Aktivujte svůj smysl pro humor, protože bez něj to prostě nedáte. Uplatníte ho hned v prvním pracovním dni, kdy budete muset s vážnou tváří vyslechnout novoroční projev svého šéfa. To, co říká, že sice dá objektivně označit jako snůška nesmyslů a nepodložených slibů, ale vy se musíte chovat slušně a nahlas to neříkat. Pokud zvládnete první pracovní den, zbytek měsíce už bude hračka…

Beran

PROSINEC 2016
Hlavně nezapomeňte, že vaše zdraví je nejdůležitější, a nic nestojí za to, abyste ho ohrožovali. Pokud máte dojem, že se o vás pokouší viróza, bez milosti odvolejte všechny společenské akce a z práce zamiřte rovnou domů. Kdyby potíže do rána po čaji a acylpyrinu nepominuly, zapomeňte na veškerou loajalitu k zaměstnavateli a hned ráno vyrazte k lékaři!

Beran

LISTOPAD 2016

 

Ať pustíte do čehokoliv, je velká naděje, že vám to vyjde. Navíc se planety po celý měsíc střídají ve vašem sektoru duchovna a štědře vám poskytují stále nové podněty pro další růst v této oblasti. Ve druhé polovině měsíce musíte poskytnout podporu kamarádům, kteří si neumí poradit se životem, a kteří bez vás nepochopí, že jim život opravdu nic zlého nechystá.

Beran

KVĚTEN 2016

Veškerá vaše dobrá předsevzetí, na která jste byli tam pyšní, jdou do háje rychleji, než jste si vůbec dokázali představit. Uvědomte si, že kamarádi, kteří si z vás kvůli jejich dodržování utahují, to nedělají proto, že by jim vadilo, že si něco odpíráte, ale dělají to proto, že vám závidí sílu vůle, kterou oni sami postrádají. Opravdu jim musíte podléhat?

Beran

DUBEN 2016

 

Vaše zdraví funguje jedna radost, ale s ostatními to tak skvělé není. Počítejte s tím, že kvůli chřipce nebo podobné chorobě musíte zrušit pár důležitých schůzek, pro které pak musíte najít další vyhovující termín. Když si však uvědomíte, kolik času jste tím získali navíc, opět si uvědomíte, že každá špatná věc má své dobré stránky.

Beran

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Zatmění, které se 23. března odehraje ve vašem partnerském sektoru, nutí k opatrnosti. To, že jste na svou drahou polovičku občas naštvaní, je přirozené, ale přesto byste si měli vybírat způsoby, jimiž to dáte najevo. Když ve vztahu omezíte nároky, které na druhou stranu máte, a vsadíte na trpělivost a toleranci, je to krok tím správným směrem.

Beran

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Patříte k lidem, kteří potřebují mít všechno rychle hotovo. Výkony, které podáváte, jsou sice impozantní, ale přesto byste si měli uvědomit, že za ně platíte svou pohodou. Uvědomte si, že měsíc březen bývá ve vašem případě velmi náročný, a kromě práce si udělejte alespoň občas čas a prostor i na odpočinek.

Beran

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Velice příznivá je vám Venuše, která se 17. února dostává do Vodnáře, a vytváří atmosféru, kdy se můžete přesvědčit, že opravdu platí, že sdělená radost je radostí dvojnásobnou. Pohoda, ve které žijete, se pozitivně odráží na stavu vašeho zdraví. Tlak se normalizuje, spíte jako nemluvně a dobrou náladou vyloženě svítíte…

Beran

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

S trochou zlomyslnosti by se dalo říct, že veškeré zdravotní potíže, s nimiž se potýkáte, patří k těm, které se daly čekat. Momentálně platíte za to, že jste nad svými problémy mávali rukou a všem kolem i sami sobě namlouvali, že jde o přechodný stav, který záhy pomine. Teď si musíte přiznat, že jste se mýlili, a začít na svém zdraví skutečně pracovat.

Beran

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Jsou věci, na kterých byste neměli šetřit ani v případě, kdy jste na peníze hodně opatrní. Pokud vás bolí záda, můžete to sice řešit cvičením, masážemi a podobnými způsoby, ale zároveň byste si měli pořídit novou a kvalitní postel s pořádnou matrací. Postel si objednejte co nejdříve, abyste ji už na Valentýna mohli vyzkoušet!

Beran

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

Veškeré potíže, které jste měli v poslední době se zuby, se chýlí ke konci. Lékař vám doporučil, abyste si nechali udělat zubní náhradu, a té se vůbec nemusíte bát. Padne vám skvěle a vy si konečně bez problémů vychutnáte svá oblíbená jídla. Navíc se nemusíte bát, kdy vás zase začnou bolet zuby, což je další velice příjemný bonus.

Beran

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Vánoční čas zvládnete v pohodě, silvestrovské a novoroční oslavy rovněž. Je to i tím, že se letos můžete opřít o pozitivní vliv Saturna ve svém duchovním sektoru, což znamená, že všechno proběhne v klidu. Nehádáte se, neprovokujete zbytečné spory, a díky tomu, že se celé svátky držíte dost zkrátka, ani zbytečně nepřibíráte. Výsledky svátků budou skvělé a vy spokojení.

Beran

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

Připravte se na dny, kdy musíte fungovat s tělem, které toho před Vánoci má akorát tak dost, ale zase máte jasnou hlavu, která vám bez problémů poradí, co máte dělat. Pokud nechcete svátky trávit v posteli, kde budete zápasit s virózou, která se vyčerpaného organismu lehce zmocní, dopřejte si čas na odpočinek a zmírněte pracovní tempo!

Beran

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

Jde o dny, kdy se budete hodně procházet a kdy byste si měli advent vychutnávat jak doma, tak i venku v ulicích. 4. prosince nezapomeňte koupit nebo na zahradě uříznout barborku, která vám domů přinese naděje na jaro. Pokud nechcete, aby vám krevní tlak zbytečně stoupal, vzdejte návštěvy obchodních center a dárky nakupujte přes internet

Beran

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Vzhledem k Marsu, který se 12. listopadu přesouvá do Vah, jde o dny, kdy byste si měli dávat pozor na ledviny, což v praxi znamená na prochlazení. Zapomeňte na staré úsloví, které dává studené ruce do souvislosti s horoucím srdcem a místo toho si vezměte rukavice. Když pak svůj každovečerní předspánkový rituál obohatíte o koupel nohou v teplé vodě, bude to naprosto dokonalé!

Beran

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

Jde o čas, kdy se vám do ničeho nechce, což je naprosto pochopitelné. Venku je pošmourno a vy netoužíte po ničem jiném než o odpočinku. Na odpor se ale staví vaši kamarádi, kteří mají dojem, že byste potřebovali více pohybu a aktivity. I když se vám ani trochu nechce, možná by bylo dobré, kdybyste je alespoň občas vyslechli a domov opustili.

Beran

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

V době, kdy je Slunce ve Vahách, přemýšlejte o své další životní kariéře a o tom, jak v ní pokračovat. Pokud to chcete udělat, musíte však zároveň stejně intenzivně přemýšlet i o tom, čemu se říká duševní hygiena. Uvažujte nejen o tom, jak budete pracovat, ale i o tom, jak budete po práci odpočívat. I když se vám to nezdá, je to stejně důležité jako práce.

Beran

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

Neskutečná zábava vypukne ve chvíli, kdy dítko nebo někdo z mladší generace usoudí, že nutně potřebujete zajít k dentálnímu hygienistovi a rovnou vás tam objedná. Zatímco on má pocit, že pro vás udělal maximum, vy jste naštvaní, protože si myslíte, že se stará o věci, po kterých mu nic není. Když se však překonáte a konečně tam zajdete, sami zjistíte, že je to vlastně docela přínosné.

Beran

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Představy o budoucnosti jsou jen vaše a vy si do nich nenechte nikým mluvit. Hlídejte si zvláště lidi, kteří neustále operují vaším zdravotním stavem a zdůrazňují, že o vás mají strach. Nenechte si namluvit, že patříte do starého železa (a to ani v případě, kdy je vaše datum narození už opravdu vyšší)! Jediný, kdo vám do toho má právo mluvit, je váš ošetřující lékař, ale ten vám dá své požehnání.

Beran

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

Jde o dny, které převážně probíhají ve znamení pohody a klidu. Velice pozitivní je však vliv Venuše, která spolu s Marsem prochází sektorem vašich romantických lásek. Hlavně si nenechte namluvit, že city jsou pro mladé a vy máte v této oblasti utrum! Lékaři už dávno dokázali, že láska je jediná droga, která má na zdraví prospěšný vliv – a nyní se o tom můžete na vlastní kůži přesvědčit i vy!

Beran

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Dokud je Slunce ve Lvu, cítíte se skvěle; ve chvíli, kdy se přesune do Panny, pochopíte, že i vy potřebujete odpočinek. Ve vašem případě je však kontraproduktivní odpočinek ryze pasivní, který by vás jedině tak uvrhl do deprese. Střídejte pohyb s odpočinkem, udělejte si čas na knížku a uvidíte, jak se váš duševní i tělesný tonus rázem pozvedne!

Beran

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Plesáte, jásáte a všemi možnými způsoby si užíváte života. Venuše se vrátila do Lva a spolu s Uranem ve vašem znamení vytváří situace, kdy můžete vlastním tělem dokázat, že váš kalendářní věk je věc jedna, zatímco vaše reálné stáří je někde naprosto jinde. Užívejte si všech krás vrcholného léta a nenechte si ho nikým a ničím kazit!

Beran

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

 

Ve chvíli, kdy se 23. července dostane Merkur do Lva, je potřeba, abyste se začali držet na uzdě. Nechlubte se tím, co umíte, nesázejte se a vůbec už neprovokujte kamarády k nejrůznějším testům fyzické výdrže. Uvědomte si, že horké léto je náročné na srdce a taky se podle toho chovejte!

Beran

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Léto je krásné, vám je skvěle, a užíváte si každou příjemnou chvíli, jichž je podstatně víc, než jste čekali. Jediné, co musíte dělat pro zdraví, je důsledné a trvalé hlídání krevního tlaku. Pokud máte předepsané prášky, řádně je berte. Hlavně nezapomeňte, že je potřeba, abyste pobyt na přímém slunci co nejvíce omezili!

Beran

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

Pro zdraví můžete udělat daleko víc, než by se na první pohled zdálo. Stačí, když obvyklou stravu zaměníte za takovou, která se k létu a teplému počasí hodí daleko víc, než ta, kterou označujeme za typicky českou. Dejte přednost rybám a zelenině v jakémkoliv množství a nápadité úpravě. Nebojte se, bude vám to chutnat!

Beran

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

I když se to zdá ve vašem případě skoro nemožné, měli byste si dávat pozor na závislosti všeho druhu. Ve vašem případě se sice nejedná ani o alkohol, ani o drogy, ale o pořádné problémy se vám může postarat i facebook nebo jiná sociální síť. Zkuste elektronickou komunikaci nahradit osobním kontaktem s lidmi, které máte rádi a kteří jsou vám milí.

Beran

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Všechno stíháte na poslední chvíli a pak se divíte, že vás z toho bolí hlava. Práce máte sice hodně, ale přesto byste si měli uvědomit, že si odpočinek nejen zasloužíte, ale že se bez něj neobejdete. Vzhledem k vaší ohnivé povaze nemusí jít jen o odpočinek, který trávíte na kanapi (i když ani ten není k zahození). Trocha dynamického pohybu, který vám vyčistí hlavu, bude to pravé!

Beran

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Zásahy, které mají vylepšit váš zdravotní stav, nemusí dopadnout zdaleka tak skvěle, jak byste si představovali a přáli. Pochopíte to ve chvíli, kdy se necháte kamarády nebo blízkými přesvědčit, a zajdete na masáž. Počítejte s tím, že už večer po ní se můžete cítit doslova „jako zmlácení“. Blahodárné účinky se ukážou až pár dnů poté, ale pak to bude opravdu super!

Beran

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Z člověka, který s vámi chce prodebatovat svůj zdravotní stav, si nedělejte legraci, a hlavně mu nevysvětlujte, že jste zažili daleko horší věci, a pořád ještě jste na světě. Udělejte si na něj čas, podle nátury mu uvařte čaj nebo kafe a hlavně ho pozorně vyslechněte. Opět se ukáže, že pozorné ucho je občas nad lékařské konzilium.

Beran

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Merkur se ve středu 15. dubna dostává do vašeho sektoru majetku vlastního, a vy do situace, kdy si musíte vybrat, zda si za zdraví připlatíte, nebo zda se spokojíte s nabízeným lepším průměrem. Jde o situaci, která rozhodně není jednoduchá, a proto uděláte dobře, když celou věc prodiskutujete s důvěryhodným kamarádem, který má v dané oblasti zkušenosti.

Beran

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015


To, že se nějaké choroby bojíte, vás neopravňuje k tomu, že budete odmítat vyšetření, které by ji mohlo odhalit. Využijte Slunce, jež aktuálně prochází vaším znamením a udělejte si na ně čas. Chvíle, kdy zjistíte, že je všechno v naprostém pořádku, bude k nezaplacení a vy si ji pořádně užijete.

Beran

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

Ve všem, co se týká zdraví, využijte šancí, které vám osud sám posílá do rukou. Zejména ve středu 18. března, kdy se Merkur setkává s Neptunem, můžete narazit na informace, které si zaslouží bližší prostudování. Řešení, které pro vaše zdravotní problémy nabízí, jsou sice poněkud atypické, ale výsledek bude ještě lepší, než jste se vůbec odvažovali doufat. 

Beran

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015


Všechno je krásné, ale vy byste si měli uvědomit, že Slunce prochází vaším sektorem tajemství a nehnat se zbytečně kupředu. I když toho máte sebevíc, měli byste si udělat čas na chvíli relaxace, kdy budete jen tak sedět a dívat se do neznáma. Nejde o ztrátu času, ale o to, že tak obnovíte svou výkonnost, na které vám aktuálně záleží nejvíce.

Beran

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


Pokud chcete navázat na staré tradice a držet předvelikonoční půst, můžete to ve středu 18, února klidně spustit. Kdybyste ho však opravdu chtěli dodržet, je potřeba, abyste si uvědomili, že to bez živočišných bílkovin nezvládnete a včas se rozhodli, že přesně podle klasických postních předpisů do jídelníčku zařadíte ryby.

Beran

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015

Masopust vrcholí a vám nezbude, než abyste se přiznali, že i tak dokonalý charakter, jakým nepochybně jste, občas honí mlsná. Pokud pro sebe chcete něco udělat, zkuste si na netu najít recept na nefalšovanou domácí šunku a tu si k masopustním hodům taky připravit. Dokážete, že jste skvělí, dodržíte tradice a navíc vytvoříte zdravou dobrotu bez éček!

Beran

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015

Vzhledem k tomu, že jde o období, kdy se Slunce dostává do Vodnáře, lze čekat nejen vylepšení zdravotního stavu, ale navíc i velmi příznivé informace. Pokud jste prošli nějakými vyšetřeními, výsledků se bát opravdu nemusíte. Směle si zajděte ke svému ošetřujícímu lékaři a domluvte se na dalším postupu! 

Beran

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015


V období, kdy je Slunce v Kozorohu, si musíte hlídat jak kolena, tak kosti a velké klouby vůbec. Uvědomte si to zejména na horách, kde se musíte držet zkrátka. Kdybyste náhodou měli pocit, že jste na světě od toho, abyste překonávali rekordy, vzpomeňte si třeba na Schumachera – jde o impuls, který vás přinutí, abyste se chovali rozumně.

Beran

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015


Jde o dva týdny, které jsou pro vás svým způsobem zlomové. Musíte zvládnout všechno, co se po vás chce, a navíc to musíte dokázat s úsměvem. Pokud nechcete, aby vás Merkur z Kozoroha moc ovlivňoval, zajděte do přírodní lékárny a kupte si meduňkový sirup pro zklidnění a dobrou náladu. Skvěle chutná a zabere rychleji, než si umíte představit.

Beran

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014


To, že je vám někdo sympatický, ještě neznamená, že kvůli němu musíte od základů změnit svůj život. Uvědomte si, že váš vládce Mars vstupuje do Ryb, a nebezpečí, že podlehnete špatným návykům, je vysoce aktuální. Kdyby se stalo, a váš nový známý vám nabídl drogy s tím, že vám to pomůže vyřešit vaše zdravotní problémy, musíte ostře odmítnout!

Beran

24 .11. 2014 – 7. 12. 2014


Od pátku 28. listopadu, kdy se Merkur dostane do Střelce, se těšte na samé pozitivní změny. Veškeré stresy zvládáte na výbornou, žádné pochybnosti si nepřipouštíte. Kdybyste si náhodou našli čas a nechali si přeměřit krevní tlak, zjistili byste, že se vám sám od sebe a bez jakéhokoliv farmakologického zásahu vrací do vytoužené normy.

Beran

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


Stojíte na váze a pohled, který se vám naskýtá, vám dělá vyloženě dobře. Stejně tak dobře vám dělá každá chvíle, kdy se vypravíte na ostrý podzimní vzduch, který vám tak krásně pročistí plíce. Úplně nejlépe vám však udělá akce, na niž vyrazíte spolu s partnerem, a která vás přesvědčí, že vaše city jsou ještě pořád živé.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..