Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CHARLES DICKENS
Láska je dočasná nepostradatelnost jednoho po druhém.

Blíženci


Vládnoucí planeta:
Merkur
Charakteristika znamení: sangvinické, vzdušné, pohyblivé, elektrické.
Odpovídající části těla: plíce.
Charakterové rysy člověka: tradičními vlastnostmi blíženců jsou přizpůsobivost, komunikativnost, výmluvnost, bystrost, všímavost, nápaditost, aktivita a tolerance. Jsou obdařeni duševní všestranností – matematickými, jazykovými, uměleckými, ale i kulinářskými schopnostmi. Jejich nedostatkem bývá nervozita, roztěkanost, nedůslednost, nestálost, neklid, povrchnost a pocit méněcennosti.
Zdravotní charakteristika: blíženci mají vcelku dobré zdraví. Nejčastěji trpí dýchacími problémy a neurózou.
Zdravotní vliv na: průdušky, plíce, vzduchová trubice, bronchie, rozvětvení vzduchové trubice a krevních cév, plicní veny a arterie, kroužky vzduchové trubice, pohrudnice, paže a ruce; kosti klíční, ramenní, loketní, kost ruky, kosti prstů, lopatky; svaly hořeního ramene, přední ramenní, svaly sloužící k přitažení palce, ruky a prstů, ramenní svaly, sval delta; veny a arterie klíční kosti, klíční a pažní tepny, loketní tepny; nervová soustava.

Blíženci

ČERVEN 2017

 

Kromě jiného máte na starosti mladší členy rodiny. Rada starších usoudila, že si s nimi rozumíte úplně nejlépe, a jejich rodiče se rozhodli, že vás požádají, abyste si s nimi pohovořili o tématech, do kterých se jim samotným nechce. Udělejte to, protože jste jediní, kteří dokážou tyto ožehavé záležitosti podat tak, aby se děti nepochechtávaly, ale aby braly to, co jim říkáte, alespoň trochu vážně.

Blíženci

KVĚTEN 2017

 

Mars, který celý měsíc prochází vaším znamením, může přinést problémy s dýcháním. Zatímco časné jaro zvládnete bez problémů, teď se mohou objevit alergické potíže. Moc se vám sice nechce, ale měli byste vyrazit k lékaři a nechat si přesně zjistit, co vaše potíže způsobuje. Pokud vám lékař začne vysvětlovat, že jde o nesnáze, které pramení z prostředí, v němž se pohybujete, a které je pro vás psychicky náročné, nehádejte se, protože je to pravda.

Blíženci

DUBEN 2017

Velikonoce, které obvykle berete jako důvod k přátelským setkáním, proběhnou letos jinak než obvykle. Může za to Luna, která je o svátcích v Kozorohu, a která zásadně ovlivní atmosféru. Povídat si sice budete, ale místo obvyklého žertování se řeč sveze spíše na zdraví a problémy, které s ním mohou být. Naštěstí dokážete atmosféru obrátit k lepšímu, a i těm největším pesimistům vysvětlit, že se není čeho bát, protože bude lépe…

Blíženci

BŘEZEN 2017

 

To, že máte starosti, jak poplatit všechno, co se poplatit má, není nic nového ani zásadního. V takové chvíli si však musíte dávat pozor na lidi, kteří přijdou s tím, že vám hodlají pomáhat, a hned se do toho taky aktivně vrhnou. Hlídejte si hlavně takové, kteří vám začnou vysvětlovat, že vaši situaci nejlépe vyřeší podnájemník, který vám bude platit, a hned vám někoho doporučí. To, že je to jejich problematický příbuzný, s nímž si nikdo neví rady, však pro jistotu zamlčí…

Blíženci

ÚNOR 2017

 

Využijte Valentýna a sextilu mezi Sluncem a Saturnem, který ho letos ovlivňuje, a konečně dovolte, aby si s vámi miláček popovídal o svých záměrech a vašich dalších společných plánech. Naštěstí vás zná, takže se nemusíte bát, že by na vás moc tlačil. Předloží vám několik celkem rozumných návrhů a vám dovolí, abyste si z nich vybrali ten, který vám nejlépe sedí.

Blíženci

LEDEN 2017

 

Opravdu přišel čas, kdy byste si měli uvědomit, že označení „huba plechová“ jímž vás vaši blízcí častují, není tak mimo, se vám zdá. Vzhledem k silně obsazenému znamení Ryb si dejte pozor na to, co, komu a jak říkáte. Chvíle, kdy byste se dozvěděli, že vaše poznámka, kterou jste vlastně ani nic nemysleli, někoho totálně rozhodila, by moc příjemná nebyla.

Blíženci

PROSINEC 2016

 

Hlavně s rozumem! Vánoční večírky jsou sice príma, ale opravdu nejde o to, abyste si na nich pochroumali klouby. Pokud tančíte, volte figury, které jsou zvládnutelné. Kdybyste si pohnuli krkem nebo vymknuli kotník, byl vy váš vánoční večírek opravdu nezapomenutelný, ale Vánoce samotné by vaši touhu po pohodě a klidu nesplnily ani z poloviny.

Blíženci

LISTOPAD 2016

 

Vezměte v úvahu, že kromě svých fyzických potřeb máte i potřeby duchovní, jimž byste se měli věnovat se stejnou – ne-li větší – intenzitou. Domluvte se s partnerem a vyžádejte si osobní volno! Pro zásadní vylepšení vašeho stavu stačí, když vám dá dvě hodiny, kdy po vás nebude nic chtít a kdy se budete moci zabývat tím, co máte rádi a co vás nabije energií.

Blíženci

KVĚTEN 2016
To, že jste se rozhodli, že si konečně užijete prázdnin tam, kde jste ještě nebyli, je sice chvályhodné, ale přesto je potřeba, abyste se na to náležitě připravili. Nedejte na obrázky v oficiálních materiálech cestovních kanceláří, ale pomocí sociálních sítí si najděte někoho, kdo v dané destinaci už byl, a přímo se ho zeptejte, zda to tam opravdu vypadá stejně krásně jako na fotkách.

Blíženci

DUBEN 2016

 

Vzhledem k Marsu, který celý měsíc pobývá ve vašem partnerském sektoru, kde se taky 17. dubna točí do zpětného chodu, si musíte dávat pozor na veškeré aktivity, které provozujete s miláčkem. Pokud se vás snaží přesvědčit o blahodárnosti sportu, který vám připadá riskantní, vyslechněte ho, ale důsledně ho odmítejte i ve chvíli, kdy se opravdu naštve.

Blíženci

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

14. a 15. března, kdy se Luna nachází ve vašem znamení, byste si měli dávat pozor na všechno, co se týká dýchacích cest. I když se vám zdá, že se můžete obléct do jarního, je to zdání, které může klamat. Stejně opatrně se chovejte v případě, kdy jste citliví třeba na jehnědy nebo na jiné časně jarní alergeny, které vás dokážou slušně potrápit.

Blíženci

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Vaše veškeré zdravotní potíže se konečně začnou řešit. Díky kamarádům, kteří se už na problémy, které přes veškerou snahu nedokážete zvládnout, nemohou dívat, se seznámíte s lékařem, který konečně začne poslouchat to, co mu říkáte, a dokonce z toho vyvodí i správné závěry. Poslechněte ho, protože kroky, které vám doporučuje, vedou ke zdraví!

Blíženci

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Vynikající je 17. a 18. únor, kdy jste současně pod pozitivním vlivem Slunce i Venuše. Jde o dny, kdy můžete bez obav žádat o nejrůznější sociální pomoc a o přidělení pomůcek, které mají zkvalitnit váš život. Bez problémů se domluvíte i s úředníky, kteří mají svůj lepší den, a pomohou vám podstatně víc, než podle své pracovní náplně pomáhat musí.

Blíženci

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

Zprávy, které uslyšíte, jsou pozitivní, možnosti, které se před vámi otevírají, skvělé, a perspektivy vyloženě růžové. Když si všechno sesumarizujete, dojde vám, že se konečně můžete začít těšit na to, co váš čeká. Navíc se vám bez jakýchkoliv vnějších zásahů zlepší spánek a psychický stav se přesune od pesimismu k optimismu.

Blíženci

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Pokud jste měli od začátku zimy pocit, že to s vašima očima není zdaleka tak dobré, jak to bývalo, nekonejšete se tím, že se to na jaře zlepší, ale smiřte se s tím, že potřebujete zajít k odborníkovi. Můžete sice vyzkoušet různé alternativní způsoby péče o oči, ale přesto byste se měli smířit s tím, že to přes veškerou snahu skončí brýlemi.

Blíženci

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Od 4. do 8. ledna, což jsou dny, kdy Merkur pobývá ve Vodnáři, můžete udělat opravdu hodně pro svůj duchovní rozvoj, který se vzápětí pozitivně odrazí na vašem fyzickém stavu. Vyhýbejte se lidem, kteří vás neustále kontrolují a kritizují a obklopte se těmi, kteří sobě i vám vnáší do života pohodu. Budete se cítit skvěle a navíc se vám bez jakýchkoliv léků srovná tlak.

Blíženci

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Pod stromečkem novou lásku nečekejte, ale konec roku vám ji přinést může. 30. prosince se Venuše dostává do Střelce, odkud vám nové ctitele hodlá posílat s pravidelností až protivnou. Pokud však chcete svůj citový život obohatit, musíte překonat pohodlnost a vystrčit nos na čerstvý vzduch, který vám nejen obarví tváře, ale ještě se vám i postará o nového partnera…

Blíženci

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

Pokud jste v poslední době zápasili s nějakou chorobou, kterou jste léčili antibiotiky, je potřeba, abyste se teď vypořádávali s jejich negativními důsledky. Uděláte dobře, když si nasadíte laktobacily nebo alespoň jogurt. Jedině tak obnovíte kvalitní střevní mikroflóru a předejdete trávicím potížím, které by vám zbytečně komplikovaly svátky.

Blíženci

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

 

I když máte plné ruce práce, vlastní zdravotní stav byste zanedbávat neměli. Týká se to zejména 25. listopadu, kdy se váš vládce Merkuru dostává do konjunkce se Saturnem a do kvadratury s Neptunem. Pokud máte pocit, že se vám hůře dýchá, škrábe vás v krku a teplota je vyšší, než by být měla, odvolejte veškeré odpolední a večerní akce a hned po návratu z práce zalezte do postele.

Blíženci

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Jde o dny, které jsou celkem v pohodě. Trocha změny přijde až v pátek 20. listopadu, kdy se Merkur dostává do Střelce. V následujícím víkendu si dávejte pozor na to, kam šlapete. Merkur prochází oblastí kyčlí a každý špatný krok může mít dlouhodobé a dost nepříjemné následky. Sportovat můžete, ale brusle nebo lyže to zrovna být nemusí…

Blíženci

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Jde o dny, kdy byste měli co největší pozornost věnovat svým vlasům. Kromě obvyklého pravidelného mytí je nezapomeňte ošetřovat olejovými substancemi, které je vyživí a navíc v nynějším sychravém počasí i ochrání. Kdybyste měli šanci navštívit skutečného odborníka, který se ve vlasech a v péči o ně vyzná, neváhejte!

Blíženci

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Vnitřní neklid zvládáte, s vnějším problémy nemáte. Ke svému překvapení se bez problémů dokážete soustředit na to, co je opravdu důležité, a věnovat se tomu naplno. Právě proto byste si však měli každý den najít pár chvil, kdy budete sami a kdy si budete moci srovnat myšlenky. Předejdete tak zbytečné nervozitě, což je k nezaplacení.

Blíženci

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

30. září, kdy se Slunce ve znamení Vah setkává s Merkurem, se na vašem zdraví může velice negativně podepsat láska. Když s partnerem bloudíte podzimní přírodou a neohlížíte se na počasí, můžete mít následně značné problémy s nachlazením, eventuelně s průduškami. Zamilovaní být můžete, ale přesto byste rozum ztrácet neměli.    

Blíženci

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Pokud se o vás pokusí podzimní viróza, nehrajte si na tvrďáky a v každém případě zůstaňte doma. V práci vás kolegové mohou sice přesvědčovat, že to bez vás nejsou schopni zvládnout, ale vy musíte odolat. Kolegům vysvětlete, že jim věříte, a šéfa ujistěte, že svůj pobyt na lůžku nebudete zbytečně protahovat, a vrátíte se hned, jak to bude možné.  

Blíženci

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Novoluní, které se 13. září odehrává ve znamení Panny, pro vás bude dost náročné. Pokud se chcete vyhnout zbytečným stresům, měli byste si na tyto dny naplánovat strohou dietu, bohatou především na vlákninu. Pijte ovocné čaje, provádějte zklidňující dechová cvičení, a hlavně nevěřte, že to, co se děje, jde proti vám.

Blíženci

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

To, že máte pocit, že vám na zaslouženou péči o zdraví chybí peníze, není tak docela pravda. Pochopíte to ve chvíli, kdy dostanete do rukou vyúčtování elektriky nebo něčeho podobného, a kdy zjistíte, že vám na účet míří docela zajímavá částka. Dáte ji do rezerv, nebo si za ně konečně dopřejete lázně, které by vám udělaly opravdu dobře?

Blíženci

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015
Sami sice v nemocnici ani v péči jiného zdravotnického zařízení nejste, ale to ještě neznamená, že ji nebudete navštěvovat častěji, než je vám milé. Jako spojení s vnějším světem fungujete pro kamaráda, který tam ležet musí a který se na každou vaši návštěvu upřímně těší. Naštěstí se jeho stav rychle zlepšuje, takže se dá čekat, že vaše služba brzy skončí.

Blíženci

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

Ještě než sednete do letadla a poletíte za exotikou, musíte navštívit svého zubního lékaře, který vám zkontroluje chrup a eventuelní kazy ihned odstraní. Bylo by škoda, kdybyste se na vlastní kůži přesvědčovali, že neopravené zuby v letadle opravdu bolí, a hned po přistáni sháněli alespoň trochu přijatelného stomatologa

Blíženci

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Jako lidé, kteří s chutí vyzkouší všechno nové, máte v těchto dnech zelenou. Kromě nového cvičení a nových pohybových aktivit můžete vyzkoušet spoustu receptů, kterou jsou založeny na konzumaci zeleniny a ovoce. O to, že by je rodina třeba nejedla, se neobávejte. Tím, co připravíte, budou nepředstíraně nadšení!

Blíženci

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

23. června, kdy jste pod vlivem kvadratury mezi Merkurem a Neptunem, si hlídejte zejména alergie. Pokud se chystáte na dovolenou, uděláte dobře, když se předem zásobíte volně prodejnými antialergickými léky. Při své zvídavosti se můžete v rámci dovolené dostat někam, kde by lékárna nebyla a kde byste mohli s alergií mít opravdu vážné potíže.

Blíženci

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Zásadní je novoluní, které se ve vašem znamení odehrává 16. června v 16.06. Využijte ho k začátku nové životní etapy, ve které nemusíte sice držet dietu, ale budete se živit racionálně. Udělejte to, protože první pozitivní odezvy svého snažení postřehnete už na konci týdne. Neváhejte a jděte do toho!

Blíženci

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

O tom, že sháníte a dokonce i seženete informace, které kromě vás hned tak nikdo nemá, nikdo nepochybuje. Do obtížné situace se dostanete ve chvíli, kdy vás někdo požádá, abyste mu sehnali důvěrné zdravotní informace o vašem společném známém. Hodně ostře ho odmítnete, protože nic jiného se ani udělat nedá.

Blíženci

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

O duševní pohodu a opravdu dobrý rozmar se vám postará váš vládce Merkur, který se aktuálně točí ve vašem znamení. Dostanou se k vám přesně ty informace, které pro svůj další rozvoj potřebujete, zatímco ty, bez nichž se obejdete nebo které by vás jen rozhodily, zůstanou tam, kde jsou. Jste v pohodě, kterou vám lze jenom závidět!

Blíženci

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Neustále přemýšlíte, zda se odhodláte k operaci, kterou sice nepotřebujete, ale která by zásadně vylepšila váš zjev. Možná by bylo dobré, kdybyste se snažili spíše najít co nejvíce informací, které se daného tématu týkají. A když si spočítáte, kolik by vás to vlastně stálo, dojde vám, že takový zákrok vlastně ani nepotřebujete.

Blíženci

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Jde o období, kdy byste měli trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu, eventuelně ve společnosti kamarádů. Na víkendy domluvte cyklistické výlety, všední večery věnujte aktivitám na lezecké stěně. Svaly vás sice budou trochu bolet, ale zpevněná postava, kterou se budete v plavkách chlubit, za námahu přece stojí…

Blíženci

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015


Každé volné chvíle využíváte k fyzickému pohybu, který vám dělá všestranně dobře. Stejně příjemně se cítíte ve vodě, kde po svých výkonech s chutí relaxujete. Kdybyste náhodou usoudili, že nastal čas, kdy si máte na terasu pořídit vířivku, z níž můžete v noci pozorovat hvězdy, udělali byste hodně jak pro tělo, tak pro ducha.

Blíženci

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

Jaro se blíží mílovými kroky a vy pořád přemýšlíte, co udělat, abyste ho uvítali tak, jak si zaslouží. Pokud nevíte, čím začít, uděláte dobře, kdy si jako první jarní počinek zakoupíte novou, svěží a vám příjemnou vůni. Jde o maličkost, která vám vydatně pozvedne náladu a navíc i zásadně zvýší vaši pracovní výkonnost.

Blíženci

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015 


Už po několikáté se přesvědčíte, že staré úsloví, které říká, že pokud máte dobrého přítele, máte víc, než on, pořád ještě platí. Je možné, že se ocitnete v situaci, kterou byste vy sami považovali za neřešitelnou. Když ji však proberete s dobrým kamarádem, uspokojivé řešení se najde a vy budete i bez prášků spát jako dudek.

Blíženci

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015


Jaro se sice blíží, ale to neznamená, že můžete rezignovat na teplou zimní obuv. Pokud vám ta, kterou máte, začíná provlhat, neváhejte a kupte si co nejdříve novou! Při svém ekonomickém myšlení můžete mít sice pocit, že je to zbytečné utrácení, ale když si představíte pořádné nachlazení, o které si mokrými botami koledujete, hned změníte názor.

Blíženci

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015


Ve středu 4. února, kdy jste pod vlivem úplňku v Panně, zapomeňte na své zdraví, které jinak právem označujete jako železné, a chovejte se ke svému tělu pokud možno vlídně. Nejezte nic, co vám na první pohled připadá podezřelé, a to ani v případě, kdy vás do toho bude nutit vlastní tchyně! Bude z toho sice nepříjemnost, ale kdybyste to snědli, bude hůř!

Blíženci

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015


To, že máte kamarády, kteří jdou ve zdraví po naprosto jiné cestě než vy, víte už dávno. Potíže nastanou ve chvíli, kdy usoudí, že vás musí přemluvit ke změně názoru a začnou vás přesvědčovat o prospěšnosti makrobiotiky nebo jiného podobného životního stylu. Pokud chcete, vyzkoušejte, ale pokud nechcete, uvědomte si, že vás nikdo nemá právo nutit!

Blíženci

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015


S potravinovými doplňky – včetně těch, o kterých vás reklama ujišťuje, že jsou pro vás to jediné pravé – zacházejte opatrně. Možná by bylo dobré, kdybyste nelitovali času, sedli si k internetu a zjistili, zda zároveň neužíváte něco, co je sice samo o sobě dobré, ale v této kombinaci vám to spíše škodí než prospívá.

Blíženci

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015


Pondělní kozoroží novoluní vás nesmí vyvést z míry. Vypadá to, že máte úkolů až nad hlavu, ale není to zdaleka tak zlé, jak to vypadá. Když to, co máte udělat, seškrtáte na polovinu, zvládnete všechno, a ještě vám zbude čas na posezení s milými lidmi, kterých kolem sebe máte více, než si objektivně zasloužíte. 

Blíženci

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014  


Když s vámi nemocný příbuzný chce vážně mluvit, neříkejte, že je na to čas. Vyslechněte, co vám chce říct, a sami se s ním podělte o své vlastní názory. Pro vaše aktuální rozpoložení to bude rozhodně lepší, než kdybyste mu neustále tvrdili, že se nic neděje, a bránili mu v hovoru o tom, co považuje za opravdu důležité.

Blíženci

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Zprávy, které se od lékaře dozvíte, nejsou sice příjemné, ale taky to není důvod, abyste propadali panice nebo dokonce beznaději. Uvědomte si, že se od vás vyžaduje přesně ta změna životního stylu, s níž jste už dávno koketovali, a sami sobě slibte, že do toho půjdete. Když změny odstartujete 5. 12., kdy Mars vstupuje do Vodnáře, mohlo by vaše trochu předčasné novoroční předsevzetí i vydržet.

Blíženci

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


V době, kdy je Slunce ve znamení Štíra, máte takříkajíc volno. Pokud jdete k lékaři, dozvíte se, že sice nenastalo žádné dramatické zlepšení, ale protože nedošlo ani ke zhoršení vašeho stavu, jste s výsledkem celkem spokojení. Nezapomeňte hned od lékaře zavolat svému partnerovi, který na zprávu soustředěně čeká!

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..