Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.9.2023
svátek má Andrea
zítra Jonáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ALFRED DELP
Lidský život měl smysl, jestliže přinesl na svět trochu lásky a dobra.

Býk


Vládnoucí planeta: Venuše
Charakteristika znamení: melancholické, zemské, pevné, magnetické.
Odpovídající části těla: krk.
Charakterové rysy člověka: lidé takto narození jsou srdeční, milí, trpěliví, spolehliví, vytrvalí, rozhodní, klidní a milující bezpečí. Jsou většinou prakticky a materiálně založeni. Mají vřelý vztah k přírodě a velké pochopení pro umění. Vadou býků může být jejich přílišná svéhlavost, žárlivost a nepružnost.
Zdravotní charakteristika: býci mají poměrně pevné zdraví. Někdy však mohou mít problémy s bolestmi v krku a krčními chorobami.
Zdravotní vliv na: krk, šíje, jícen, hrtan, hltan, čípek, mandle, patro, štítná žláza, Eustachova trubice, hlasivky, malý mozek, prodloužená mícha, jazyk, krční obratle; svaly krční, ušní, týlní a hrtanové; veny štítné žlázy.

Býk

ČERVEN 2017

 

Jde o klidný měsíc, který narušuje jen vaše enormní chuť na sladkosti všeho druhu. Navíc se s nadšením vhrnete do výroby všech možných jahodových džemů a marmelád. Ostatní to možná berou jako povinnost, která se dělá proto, aby byly zavařeniny na zimu, zatímco vy k jejich výrobě přistupujete tvůrčím způsobem. Pokud máte šanci přihlásit své výrobky do nějaké soutěže, udělejte to. Bez ceny neodejdete!

Býk

KVĚTEN 2017

 

Bolesti kloubů, s nimiž zápasíte, nejsou sice nijak velké, ale přesto jsou dostatečně protivné. Silou vůle ani vyzkoušenými přírodními prostředky je nezvládnete, a proto bude lepší, když se obrátíte na lékaře. Léčení, které vám navrhne, je sice časově náročné, ale když se rozhodnete, že to toho půjdete, můžete si být jistí, že zabere a efekt bude dlouhodobý.

Býk

DUBEN 2017

 

Ve chvíli, kdy zjistíte, že vás instinkt před někým varuje, neříkejte, že zase slyšíte trávu růst a svůj vnitřní hlas nepotlačujte. Když se na tohoto člověka začnete dívat bez růžových brýlí, zjistíte, že váš instinkt může mít v mnohém pravdu. Ve vztahu můžete pokračovat, ale přesto by bylo dobré, abyste s rozhodnutím, které se týká vašeho společného života, ještě chvíli počkali.

Býk

BŘEZEN 2017

 

O nečekané potíže se vám postarají daně. Nejde o to, že byste si je schválně nechali spočítat špatně, nebo že byste na ně neměli, ale o to, že se kvůli nim stresujete podstatně víc, než si situace zaslouží. Velice by vám pomohlo, kdybyste si je přestali počítat sami a našli si na to někoho, kdo věci opravdu rozumí. Předejdete tak bezesným nocím, kdy budete přemýšlet, zda náhodou neudělali chybu, za kterou vám finanční úřad vyměří tučné penále.

Býk

ÚNOR 2017

 

Počítejte s chvílemi, kdy se situace kolem vás začne vyvíjet tempem, které se vám ani trochu nelíbí. Pak si můžete vybrat, zda se začnete rozčilovat, nebo se zklidníte a pokusíte se na to, co se kolem vás děje, podívat z odstupu a rozumně. V každém případě bude lepší, když se na jakékoliv závažné rozhodnutí alespoň jednou vyspíte. Vaše rozhodování pak bude moudřejší a vy klidnější.

Býk

LEDEN 2017

 

Vzhledem k silně obsazenému sektoru přátel se těšte na zajímavé společné akce. Setkáte se s lidmi, které jste už dlouho neviděli a najdete s nimi nejen společnou řeč, ale i společné plány. Ve volných chvílích byste měli nenápadně dohlédnout na zdravotní stav starších příbuzných. K lékaři se jim sice nechce, ale když je tam už dovlečete, budou moc rádi, že tam šli.

Býk

PROSINEC 2016

 

Hlavně si uvědomte, že Vánoce mají být svátky pohody a klidu, během nichž by nikdy nemělo dojít ke stavu, kdy úsměvem skrýváte opravdu zásadní zklamání. Pokud Ježíškovi moc nevěříte, musíte především zapomenout na přirozenou lidskou touhu po překvapení. Na kusu papíru mu dejte seznam toho, čím by vám udělal radost, a pak ho nechte, aby se s tím vyrovnal, jak umí.

Býk

LISTOPAD 2016

 

Než se někomu začnete svěřovat s tím, co vás opravdu trápí a co zaměstnává celé vaše myšlení, přemýšlejte, zda jde o člověka, který je vaší důvěry hoden. Ve chvíli, kdy byste zjistili, že se vaši kamarádi baví tím, s čím jste se mu svěřili, by bylo na jakoukoliv nápravu pozdě. Životní lekce, kterou byste prošli, by to byla cenná, ale taky daleko dražší, než je potřeba.

Býk

KVĚTEN 2016
Nesoustředěnost, s níž se v poslední době potýkáte, není důsledkem žádné psychické ani neurologické povahy, ale zcela obyčejné únavy, s níž musíte zápasit. Možná by bylo dobře, kdybyste si uvědomili, že si k práci, kterou musíte dělat v zaměstnání, opravdu nemusíte přidávat další směnu doma. Když jen trochu zmírníte tempo, potíže rychle zmizí.

Býk

DUBEN 2016

 

Drobné potíže můžete mít s partnerem – a i vašemu velkému údivu se budou týkat vašeho hospodaření. Váš miláček má totiž dojem, že v lékárně utrácíte za nejrůznější potravinové doplňky i za kosmetiku víc, než je zdrávo, a vůbec si neuvědomuje, že jen díky investicím, které dáváte do rodinného zdraví, jste většinou všichni v pohodě. Vysvětlíte mu to?

Býk

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Ať uděláte cokoliv, najde se někdo, kdo vás začne kritizovat. Nejvíce pozornosti vyvoláte ve chvíli, kdy se rozhodnete pro aktivní účast v péči o své zdraví. Buď se dozvíte, že se pletete do něčeho, čemu nerozumíte, nebo vám řeknou, že je vaše snaha zbytečná, protože vám léta stejně nestojí. Budete se podobnými útoky zabývat, nebo mávnete rukou a pojedete si po svém?

Býk

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Velice příjemně vám bude v neformální skupině lidí, s nimiž se náhodou seznámíte. Konečně jste našli lidi stejné krevní skupiny, s nimiž se můžete bavit na vážná témata, ale s nimiž se dokážete i upřímně zasmát. Pokud se začne mluvit o společné dovolené, kde byste se kromě odpočinku věnovali i programu na vylepšení kondice těla i duše, neváhejte a přihlaste se!  

Býk

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Drobné potíže s velkými klouby, s nimiž jste až dosud vítězně zápasili, nabývají na intenzitě tak, že sami pochopíte, že boj s nimi dál sami zvládnout nedokážete. Kromě obvyklé péče však můžete s úspěchem vyzkoušet i to, co radí lidová medicína. Pokud budete v péči o své zdraví opravdu důslední a vytrvalí, můžete se těšit na výsledky opravdu skvělé.

Býk

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

To, že jste se zatím pořád nezačali pravidelně věnovat sportu, vám opravdu neslouží ke cti. Využijte letošního postního období, které začíná 10. února, a konečně se sebou začněte něco dělat. Nemusíte rovnou utrácet vysoké částky za permantentky do fitka (hrozí nebezpečí, že byste je stejně nevyužili), ale slibte si, že alespoň dvě hodiny v týdnu věnujete aktivnímu pohybu.

Býk

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

To, že partner nedbá o zdraví zdaleka tak, jak by dbát měl, objektivně sice váš problém není, ale vy to přesto bez povšimnutí nenecháte. Když usoudíte, že má vaše životní láska potíže, které by měl vidět lékař, budete do něj hučet tak dlouho, až ho do ordinace dostanete. Dozvíte se od něj sice na svou adresu leccos nelichotivého, ale účelu bylo dosaženo, a všechno ostatní je vám jedno.

Býk

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Hlavně nedejte na to, co se říká! Pokud máte chronické zdravotní potíže, na které vám lázeňská péče zabírá, neváhejte ani chvíli a hned o lázně požádejte. Udělejte to ve středu 6. ledna, kdy se Slunce setkává s Plutem a kdy můžete čekat úspěch i v činnosti, v níž se nikomu jinému nedaří. Požádejte a hned si začněte chystat kufr, protože pojedete hodně brzy…

Býk

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Když se 22. prosince dostane Slunce do Kozoroha, konečně se vám uleví. V práci doděláte všechno, co je potřeba, což znamená, že na svátky půjdete s čistou hlavou a v nenarušené psychické pohodě. Zvlášť krásný bude Štědrý den, kdy jste pod vlivem sextilu mezi Venuší a Jupiterem, a kdy pohodu nemusíte předstírat, protože ji opravdu prožíváte.

Býk

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

Jsou věci, které musíte brát vážně, a k nimž pravidelné užívání všech předepsaných léků zcela jistě patří. Dále nesmíte brát vážně řeči o tom, že je konzumace jakýchkoliv léků zbytečná, protože příroda si přece pomůže sama. V některých případech to sice může být pravda, ale vy momentálně patříte mezi lidi, jichž se to netýká. 

Býk

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

Je potřeba, abyste si s partnerem rozdělili všechny domácí práce tak, aby vám to vyhovovalo, a abyste se kvůli nim zbytečně nestresovali. Vy sami byste se však měli mírnit při sestavování seznamu vánočního cukroví. Uvědomte si, že se peče jak v příbuzenstvu, tak mezi přáteli, takže bude lepší, když místo plánovaných dvanácti druhů vytvoříte třeba jen sedm

Býk

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

Opravdu chcete jít na vyšetření, které ve vás může odhalit veškeré choroby, které můžete mít? Než se rozhodnete, měli byste si uvědomit, že jde o drahý test, jehož výsledky vás mohou po psychické stránce zbytečně rozhodit. Možná by bylo lepší, kdybyste přebytečnou energii věnovali vytváření zdravého životního stylu a na všechno ostatní se vykašlali.

Býk

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

Skvělým dnem je středa 28. října, kdy je Venuše ve vašem znamení pod samými harmonickými aspekty. Užíváte si zaslouženého volna, a pokud si něco čtete, rozhodně se to netýká zdraví. Rodinnou pohodu navíc prohloubíte tím, že svým milovaným připravíte jídlo podle babiččiných receptů. Je sice trochu pracnější, ale to vám ani trochu nevadí

Býk

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

Pokud se zdraví týče, je potřeba, abyste si zachovali především zdravý rozum. Ve chvíli, kdy vám navrhnou dosud nevyzkoušenou terapii, vyslovte souhlas, protože vám to bude určitě k dobru. Opatrní však musíte být v případě, kdy zjistíte, že za zařazení do studie je potřeba platit. Opravdu jste si jistí, že nemáte někomu sloužit jen jako zdroj bezpracných příjmů?  

Býk

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

To, že začínáte mít potíže se sluchem, není dojem, ale fakt. Uvědomte si, že je nejvyšší čas, abyste s tím něco udělali dřív, než bude opravdu pozdě. Popovídejte si s ušním specialistou, který vám poradí, co máte dělat, a zároveň vás utěší, protože vám vysvětlí, že naslouchátko nebo jiné podobné aparátky, které berete jako znak pokročilého stáří, vám opravdu zatím nehrozí.  

Býk

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

O lehké potíže se postará kamarádka, která navrhne schůzku v cukrárně. Vy pak můžete uvažovat, zda podobnou nabídku odmítnete rovnou, nebo zda si s ní přece jen jít sednout a tím riskovat, že pokušení přes veškeré dobré úmysly podlehnete. Možná by stačilo, kdybyste si místo obvyklého šlehačkového dortu dali ovocný pohár. Uděláte tím něco pro zdraví a s kamarádkou navíc prožijete docela příjemné odpoledne.  

Býk

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Značné pokušení na vás padne hned 1. září, kdy budete pod vlivem opozice mezi Sluncem a Neptunem. Pokud jste v poslední době najeli na zásadní změnu životního stylu, je docela možné, že vás to přestane bavit a vy začnete plenit první cukrárnu, na kterou narazíte. Jednou to udělat můžete, ale podruhé byste si takový výstřelek měli odpustit.

Býk

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Po 23. srpnu, kdy se Slunce dostává do Panny, se najednou cítíte podstatně lépe. Vaši psychiku nakopne zejména ctitel, který se konečně rozhodl, že se vám svěří s tím, co k vám cítí. Neříkejte si, že ve svém věku na takové radosti už nemáte nárok, a buďte rádi, že se na vás láska usmívá stejně upřímně jako v dobách, kdy vám bylo –náct.

Býk

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Sami sice v nemocnici ani v péči jiného zdravotnického zařízení nejste, ale to ještě neznamená, že ji nebudete navštěvovat častěji, než je vám milé. Jako spojení s vnějším světem fungujete pro kamaráda, který tam ležet musí a který se na každou vaši návštěvu upřímně těší. Naštěstí se jeho stav rychle zlepšuje, takže se dá čekat, že vaše služba brzy skončí.

Býk

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

I když jsou prázdniny a vy byste měli odpočívat, dopadne to naprosto jinak. I na dovolenou si táhnete materiály, které musíte prostudovat. V partnerovi ani v rodině to nadšení nebudí. Nezbude, než abyste jim slíbili, že si na svou práci vyhradíte buď časné ráno nebo pozdní večer, kdy vás postrádat nebudou

Býk

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Vzhledem k Merkuru, který se 8. července dostává do Raka, je potřeba, abyste si kromě toho, co jíte, dávali pozor i na to, co dýcháte. Pokud jedete do exotických krajin, bylo by rozumné, abyste se kromě jiného vybavili esenciálními oleji, které si nanesete pod nos, a které desinfikují vdechovaný vzduch. Je to možná trochu přehnané, ale opatrnosti přesto nezbývá.

Býk

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

Pozor si dávejte zejména ve chvíli, kdy se rozhodnete ušetřit a začnete si sami dělat manikúru. Při nedostatečném soustředění hrozí, že se zraníte a přivodíte si tak sice nepříliš vážné, ale značně nepříjemné zážitky. Pokud si chcete ošetřit nehty sami, zapomeňte na nůžky a kůžičku ošetřujte jen olejem a špachtličkou z růžového dřeva.

Býk

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

Na váš aktuální zdravotní i psychický stav má velký vliv Saturn, který se v pondělí 15. června na tři měsíce vrací do Štíra. Uvědomte si, jakou cenu má prevence a přestaňte se jí vyhýbat. Hned po přečtení těchto řádků se chopte seznamu a telefonu, a objednejte se u všech specialistů, které jste v poslední době zanedbávali.

Býk

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Úplněk, který probíhá 2. června, vás může nasměrovat na duchovní cestu. Konečně pochopíte, že jsou věci, které nemá cenu řešit pod tlakem, ale vyjednáte si dost času na přemýšlení. Kromě toho, co potřebujete vyřešit, vás napadne spousta jiných věcí, jež by se daly vylepšit. Pozitivním důsledkem bude hlubší spánek a nižší tlak!

Býk

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

S oslavou narozenin to raději moc nepřehánějte. I když patříte k lidem, kteří mají nade vše rádi plné stoly a jen obtížně snášejí, když něco chybí, musíte se trochu mírnit. Když přátelé a příbuzní říkají, že jim víc záleží na to, aby byli s vámi, než na tom, co je na stole, mají pravdu a vy byste je měli respektovat.    

Býk

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Pokud si vybíráte nového praktického lékaře, nenechte se ukolébat pouze jeho internetovou stránkou, ale také se zajímejte o to, jak ho vnímají jeho pacienti. Jste moudří, takže víte, že se dotyčný opravdu nemusí zamlouvat všem, ale ve chvíli, kdy zjistíte, že podíl nespokojených silně převažuje, půjdete jinam.

Býk

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Jsou věci, které sice nejsou tak úplně příjemné, ale jimž byste se ve vlastním zájmu vyhýbat neměli. Pokud vám ve schránce přistane pozvánka na vyšetření tlustého střeva, neříkejte si, že to počká, ale hned tam vyrazte. Ve chvíli, kdy zjistíte, že všechno dopadne dobře, si jako odměnu za statečnost kupte něco, co se vám už dlouho zamlouvá!

Býk

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015


Velikonoce byste letos měli pojednat rozumněji, než míváte ve zvyku jindy. Omezte masové pomazánky, alkohol podávejte v míchaných nápojích, kde ho doplníte hojným množstvím ovocných šťáv a rozmanitých minerálek. Jde o přístup, kterým zaprvé ušetříte a zadruhé se postaráte o kamarády, kteří od vás budou odcházet vzpřímeně a ve skvělé náladě.

Býk

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

Pokud jdete k lékaři, uděláte dobře, když vyrazíte trochu dříve, než jste měli původně v úmyslu. Časová rezerva má především blahodárný vliv na vaše nervy, protože díky ní dorazíte na místo určení v naprosté pohodě. Navíc se vás hned a bez čekání ujme lékař, který má na vás dost času, takže vám přístupnou formou vysvětlí vše, co potřebujete vědět.

Býk

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015


I vy pochopíte, že jsou nabídky, které se nedají odmítnout. Pokud by se stalo, a váš lékař vám nabídl odbornou rehabilitaci, hlavně mu nevysvětlujte, že vy přece nic takového nepotřebujete. Za nabídku slušně poděkujte a hned se vypravte na doporučené pracoviště, kde zjistíte, že chvíle, kdy se někdo stará o vás, je neobyčejně příjemná.

Býk

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015


Vaše nervy jsou křehké a vy je musíte co nejvíce šetřit. Pokud pracujete v mezinárodní firmě, bylo by rozumné, kdybyste se 16. a 17. února obešli bez spolupráce svých zahraničních kolegů. Když byste slyšeli, jak bouřlivě slaví konec masopustu, zatímco vy zařezáváte jako každý jiný den, byli byste na ně i na celý svět zbytečně naštvaní.

Býk

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015


Když vám myšlenkami proběhne něco, co se týká vašeho zdravotního stavu, a na co jste totálně zapomněli, nedělejte kolem toho drama, ale snažte se situaci co nejrychleji napravit. Do laboratoře, kam jste na odběry nedorazili, bez váhání zavolejte, omluvte se tak, aby bylo jasné, že to myslíte upřímně, a hned si domluvte další termín!

Býk

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


Je potřeba, abyste odolali tlaku, který na vás vyvíjí vaše nejbližší okolí. Jednají sice s těmi nejlepšími úmysly, ale přesto je nutné, abyste si zachovali chladnou hlavu. Ve chvíli, kdy vám začnou kamarádi a příbuzní nutit návštěvu u svých doktorů, musíte odolat a vyhlásit, že máte lékaře, s nímž jste naprosto spokojení.

Býk

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015


Vzhledem k Merkuru, který se hned 5. ledna stěhuje do Vodnáře, kde pobude až do března, si hlídejte zejména dýchací cesty. Pokud si můžete volně vybrat mezi prací, kde je klimatizace, a tou, kde se větrá oknem, vyberte s plnou odpovědností tu druhou. Budete se tam cítit podstatně lépe a vaše výkonnost tomu bude odpovídat.

Býk

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015


To, že těsně před svátky někdo onemocní, můžete brát buď jako ryzí zlomyslnost osudu, nebo jako nenápadný test svých organizačních schopností. Vsaďte na své životní zkušenosti a udělejte to, co považujete za nutné. Nikdo ani nepípne, protože jsou všichni rádi, že jste se celé záležitosti ujali s veškerým nasazením právě vy.

Býk

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014


Pokud se najde někdo, kdo vám jako trochu předčasný vánoční dárek dá psa nebo kočku, neříkejte, že si ho má vzít domů, protože vy se bez něj obejdete. Stačí prvních pár dní, abyste pochopili, že živá bytost, o kterou se staráte, má vysoce pozitivní vliv jak na vaše zdraví, tak na váš spánek, který vám opět začíná chutnat.

Býk

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


O to, že se to na vás sype ze všech stran, nepochybujete. Ve středu 26. listopadu se navíc upřímně naštvete, protože pochopíte, že na zvýšení hladiny vašich stresových hormonů se velice aktivně podílí váš miláček. Naštěstí stačí, když jen naznačíte, on pochopí a bez velkých řečí se začne chovat tak, jak se sluší a patří.

Býk

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


Vaším dnem bude 2. listopad, kdy jste pod příznivým vlivem trigonu mezi Venuší a Plutem. Najednou není nic problém, všechno se daří a vy jste všestranně v pohodě. Poklid duševní má skvělý odraz i na vašem fyzickém stavu. Skvěle spíte, jíst vám chutná, a o tom, že byste se báli budoucnosti, nemůže být řeč.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..