Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 7.6.2023
svátek má Iveta a Slavoj
zítra Medard

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SVATOPLUK ČECH
Příroda spasí vás. V té bibli čtěte! 

Kotvičník a jeho užívání ženami

 

Kotvičník je jednoletá bylinka, která se používá v tradiční čínské medicíně již tisíce let. V posledních letech i lidé v Čechách objevují jeho léčivé účinky.
Kotvičník je vhodný pro muže i pro ženy, nemají ho užívat jen těhotné, kojící ženy a děti, alespoň podle mého názoru do 17 -18 let, než budou dostatečně "hormonálně" vyzrálé, protože kotvičník pracuje s hormony, největší efekt pociťují lidé po třicítce a výše, když už jejich hladina klesá.
U mužů zvyšuje tvorbu testosteronu, proto se jim zvyšuje nebo vrací potence a fyzická aktivita je pro ně snadnější, pochvalují si ho sportovci (vyšší výkony), kulturisti berou preparáty z kotvičníku i senioři (zvládnou snadněji fyzickou námahu, jako by omládnou), dozvěděli jsme se, že u našeho zákazníka došlo podle lékařů k nárůstu pohyblivých spermií ze 4% na 20% za dva měsíce užívání. Léčí potíže s prostatou.
U žen zvyšuje hladinu estrogenů, zvyšuje proto plodnost, podporuje tvorbu folikustimulačního hormonu, oddaluje klimakterium, může se vrátit i cyklus, oddálí tak osteoporózu a brzdí fyzické stárnutí. Když už klimakterium probíhá, mírní jeho projevy.
Pro muže i ženy je společné, že se po něm cítí lépe, když má člověk více energie, nálada se vylepšuje a s veselou myslí jde všechno lépe. Chrání organismus před stresem.
Umí snížit vysoký krevní tlak, upravit cholesterol v krvi, je vhodný pro diabetes 2. typu, reguluje cukr v krvi. Desinfikuje močové cesty, je vhodný na záněty močového ústrojí, rozpouští močové kaménky a písek, posiluje ledviny.
Podporuje tvorbu žluče, trávení a peristaltiku střev. Upravuje srdeční arytmii, pomáhá i při dně. Urychluje rekonvalescenci, užívá se po těžkých nemocech a operacích. Zvyšuje imunitu.
Jeho účinky nenastupují hned, ale postupně, jak to u bylinek bývá, plné účinky jsou tak po 3 týdnech. Užívání kotvičníku je dlouhodobé, nemusí se dělat přestávky v užívání. Při přípravě čaje je důležité ho vařit 30 minut.
Můžete si koupit sušený čaj, tinkturu nebo rostlinky a vypěstovat si ho sami.

 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..