Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 18.7.2024
svátek má Drahomíra
zítra Čeněk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PEDRO CALDERÓN DE LA BARCA
Omyly nemohou být omluveny lépe, než když je jako omyly rozpoznáme.

Cvičení po porodu

 


Dobrý den paní Novotná,

S cvičením lze začít již první den po nekomplikovaném porodu. Cvičí se cviky na povzbuzení krevního oběhu (napínání špiček, kroužení v kotnících), zavinutí dělohy (leh na zádech, stisknout hýžďové svaly, vtáhnout břišní stenu, konečník, pochvu, močovou trubici - uvolnit), cviky na aktivaci prsního svalstva k povzbuzení laktace (opakovaný tlak dlaněmi proti sobě v úrovni prsou).
Od třetího dne se přidává LEHKÉ cvičení břišního svalstva a hlubokého stabilizačního systému páteře a nácvik správného držení těla. Vhodné absolvovat pod dohledem fyzioterapeuta.Tato cvičení se provádějí po období šestinedělí, kdy se postupně zvyšuje intenzita cviků a je dobré je doplnit o přirozený pohyb, tedy chůzi s kočárkem. Po ukončení šestinedělí je povolen postupný návrat ke sportování a posilování vždy s ohledem na stav rodičky.
Ideální je první hodiny absolvovat opět pod dohledem fyzioterapeuta nebo zkušeného fitness trenéra. Pzn. v závorkách jsou uvedeny jen základní příklady cviků. Cviků samozřejmě existuje mnohem víc, ale nelze je zde rozepisovat, to by vyšlo na několik stran. Pokud bydlíte ve větším městě, zkuste ještě před porodem nebo po porodu navštívit cvičení po porodu, tam by vám měli vše ukázat.

Hezký den a dobrou kondici přeje Ilona
 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..