Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 27.9.2023
svátek má Jonáš
zítra Václav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ARCHIBALD JOSEPH CRONIN
Jestliže se moc milujete a ještě vám něco schází, pak se milujete málo!

Lev


Vládnoucí planeta: Slunce
Charakteristika znamení: cholerické, ohnivé, pevné, elektrické.
Odpovídající části těla: srdce a páteř.
Charakterové rysy člověka: předností lidí narozených v tomto znamení je šlechetnost, srdečnost, nadšení, tvořivost, ctižádost a smysl pro spravedlnost. Většina lvů je v životě úspěšná, protože spojuje cílevědomost a vytrvalost s rychlým rozhodováním. Snaží se dosáhnout co nejvyššího postavení a být chváleni a uznáváni. K jejich chybám patří panovačnost, povýšenost a přílišná velkorysost.
Zdravotní charakteristika: lvi bývají náchylní k chorobám srdce, páteře a také k revmatismu. Celkově ale mívají pevné zdraví a jsou odolní.
Zdravotní vliv na: srdce a srdeční svaly, srdeční vak, záda a mícha zad; aorta, horní a dolní dutá vena, dvanáct žeber; zádové svalstvo; věncové veny a arterie; spinální nervová soustava.

Lev

ČERVEN 2017

V práci toho máte opravdu hodně, ale to ještě neznamená, že byste kvůli ní měli zanedbávat zdraví. Když přijde partner s tím, že byste spolu o víkendu měli vyrazit třeba na výlet, berte to jako skvělou šanci jak na odpočinek, tak na vylepšení vašeho partnerského vztah. Během takového relaxačního dne si vyčistíte hlavu a následně se dobré nápady jen pohrnou! 

Lev

KVĚTEN 2017

 

Na vaše rozpoložení a tím i duševní stav (a z něho se odvíjející stav tělesný) má vaše okolí daleko větší a intenzivnější vliv, než byste čekali. Pokud máte pochmurné myšlenky, které ani ve vrcholném jaru nepomíjejí, podívejte se kolem sebe. Kdybyste tmavé povlečení a tmavé závěsy nahradili světlými a průsvitnými, mohlo by se to na vašem duševním stavu projevit pozitivně.    

Lev

DUBEN 2017

 

Se sportem je to těžké. Na jedné straně byste moc rádi podávali své obvyklé výkony, na druhé je vám jasné, že vám to váš současný zdravotní stav nedovolí. Když ale jen trochu zapřemýšlíte, určitě vymyslíte způsob, který vám umožní sport a zároveň vás zbytečně nevystaví dalším zdravotním problémům. Nadšený bude i váš partner, který s vámi při sportu poprvé dokáže držet krok!    

Lev

BŘEZEN 2017

 

Když vám váš ošetřující lékař doporučí podrobnější srdeční vyšetření, neříkejte, že to nepotřebujete, ani mu nevysvětlujte, že na něco takového nemáte při svém nasazení čas. Vy byste si sice své odmítnutí zdůvodnili, ale váš partner by vám nikdy neodpustil, že jste tam nešli. Navíc byste museli absolvovat nejednu přednášku o zodpovědnosti a o tom, jak je její nedodržování trestuhodné.    

Lev

ÚNOR 2017

 

I když je zdraví pokladem největším, není opravdu nutné, abyste do něj investovali víc, než je potřeba. Než se rozhodnete pro drahé vyšetření na renomované soukromé klinice, zjistěte, zda byste podobnou službu nezískali i ve státním zařízení, kde jsou ceny daleko přívětivější. Bude to sice stát trochu hledání a možná i pár telefonů, ale zase tím nemálo ušetříte.

Lev

LEDEN 2017

Jde o měsíc, kdy můžete klidně a bez výčitek svědomí zvolnit a místo budování kariéry se věnovat všem druhům vztahů. S kamarády se domluvíte na společné letní dovolené, s partnerem na další budoucnosti. Příznivého velmi pomalu jdoucího Jupitera využijte k sázkám všeho druhu. Obvykle ve hrách žádné závratné úspěchy nemáte, ale to se může změnit!

Lev

PROSINEC 2016

To, do čeho se pustíte, dopadne buď naprosto skvěle nebo ještě lépe. Předem byste však doma měli nahlásit, že jde o měsíc, kdy budete podstatně méně doma – a zdůraznit, že to neděláte proto, že byste se doma nudili, ale proto, že jde o povinnost, které se nemůžete vyhnout. Když pak každou volnou chvíli věnujete rodině, proběhne měsíc bez problémů i bez stresu.

Lev

LISTOPAD 2016

 

Povídání o krevním tlaku, oběhovém systému a o nutnosti pravidelné lékařské kontroly vás už rozčiluje, protože ho slyšíte na každém rohu. Přesto je potřeba, abyste si uvědomili, že je to i přes vaši nechuť oblast života, které musíte věnovat soustředěnou pozornost. Nechcete sáhnout do portmonky a pořídit si domácí tlakoměr, abyste alespoň jednu starost měli z krku?

Lev

KVĚTEN 2016
I když se máj logicky spojuje s láskou a nikoho ani nenapadne, že by to mohlo být jinak, ve vašem případě to není důvod k ničím neomezované radosti, ale spíše k co nejvyšší opatrnosti. Uvědomte si, že vaše lásky určuje náročná kombinace Marse a Saturna. Kdybyste se po zralé úvaze rozhodli, že nebudete nic měnit a všechno necháte tak, jak to je, bude to nejlepší…

Lev

DUBEN 2016

 

Ve vztazích se v žádném případě nesmíte nechat zahnat do defenzivy. Pokud partner zaútočí, musíte se chovat tak, aby pochopil, že to z jeho strany byl opravdu hloupý nápad. Stejně tak se musíte chovat v práci, když si na vás dovolí šéf. Jde o jednání, které se pozitivně podepíše na vašem zdraví, protože spolu se sebevědomím se vám vrátí i klidný spánek a duševní vyrovnanost.

Lev

14. 3. 2016 – 27. 3. 2016

 

Zajímavé jsou zejména dny kolem svátků, kdy se Saturn ve vašem sektoru romantických lásek točí do zpětného chodu. Když se najednou rozhodnete pro manželství nebo pro trvalý vztah, neříkejte si, že je to nesmysl, ale impulsu klidně podlehněte. Už dávno je potřeba, abyste do svého života vnesli systém – a člověku, který vám s tím pomůže, byste měli upřímně poděkovat.

Lev

29. 2. 2016 – 13. 3. 2016

 

Pro své zdraví uděláte hodně ve chvíli, kdy se rozhodnete, že nikomu nedovolíte, aby vás citově vydíral, nebo se vámi dokonce pokoušel manipulovat. Když se o to pak někdo z kolegů, známých, nebo lidí, kteří se prohlašují za vaše přátele, pokusí, uděláte kravál, který vám sice jednorázově zvedne krevní tlak, ale zase vás spolehlivě zachrání před dlouhodobým stresem.

Lev

15. 2. 2016 – 28. 2. 2016

 

Debaty o dovolené, která se blíží mílovými kroky, by měly začít hovorem s lékařem, který by vám řekl, zda je podobná akce pro vás vůbec vhodná. Pokud bude souhlasit, nestojí splnění vašich přání nic v cestě. Kdyby však řekl, že z vaší strany jde o riskantní akci, která by vás mohla zdravotně negativně poznamenat, bude lepší, když splnění svých snů odložíte na později.

Lev

1. 2. 2016 – 14. 2. 2016

 

O tom, že byste podstoupili nějakou zkrášlující proceduru, můžete sice uvažovat, ale k realizaci zatím nedojde. Velkou roli ve vašem případě totiž hraje Jupiter, který 6. února tvoří trigon s Merkurem. Když se nad celou záležitostí zamyslíte a propočítáte si, kolik by vás to stálo, usoudíte, že bude lepší, když si necháte jak svůj přirozený zjev, tak peníze.

Lev

18. 1. 2016 – 31. 1. 2016

 

Když chcete investovat peníze do něčeho, co je pro zdraví příznivé, měli byste nejen otevřít peněženku, ale navíc zapojit i zdravý rozum. Pro začátek naprosto stačí, když veškeré enzymy, za které po vás v lékárně chtějí nemalé částky, nahradíte šťávou z kyselého zelí – pokud možno domácího. Jde o nápoj, který je osvěžující a navíc vám dodá spoustu potřebných látek!

Lev

4. 1. 2016 – 17. 1. 2016

 

Je vidět, že vás pálí dobré bydlo. Ještě nedávno jste člověku, kvůli němuž jste prožili spoustu bezesných nocí, nemohli přijít na jméno, ale teď už začínáte připouštět, že to s ním opravdu nebylo tak špatné. Pokud budete v tomto směru pokračovat, za chvíli bude dotyčný ve vašem životě zpět, a vy opět začnete prožívat noci, kdy spát chcete a potřebujete, ale nemůžete.

Lev

21. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

Uvědomte si, že žijete čilým společenským životem, který na vás nechává stopy! Letošní advent je v tomto směru velice náročný, takže je docela možné, že před Štědrým dnem budete mít myšlenky spíše na spánek než na finiš v přípravách. Nebylo by rozumnější, kdybyste hned v pondělí 21. prosince šlápli na brzdu a místo společnosti se věnovali rodině?

Lev

7. 12. 2015 – 20. 12. 2015

 

Jde o období, kdy musíte pracovat nejen na svém těle, ale hlavně a především na své duši. V každém týdnu byste si měli najít čas jak na sport (tedy v širším slova smyslu tělesný pohyb), tak na kulturu. Choďte na adventní koncerty, vyrazte si na výstavu vánočních dekorací, a hlavně si nezapomeňte zajít na svařené víno nebo punč, který k předvánoční atmosféře neoddělitelně patří.

Lev

24. 11. 2015 – 6. 12. 2015

 

Jde o období, kdy se vám daří naprosto všechno, do čeho se jenom pustíte, a kdy dokážete své ctižádostivé plány nejenom rozjet, ale i dotáhnout do vítězného konce. Přesto (nebo právě proto) byste měli dbát na to, abyste kromě aktivity měli i dostatek odpočinku. Nejde o to, že byste se bez něj neobešli, ale o to, že byste jako unavení mohli dělat chyby právě v tom, na čem vám záleží.

Lev

9. 11. 2015 – 23. 11. 2015

 

Všechno se vylepší ve chvíli, kdy se s partnerem rozhodnete, že na cestu ke zdraví a k lepšímu fyzickému stavu vyrazíte spolu. Bez problémů se domluvíte na změně jídelníčku, denní režim upravíte tak, abyste kromě všech jiných aktivit zvládli i každodenní procházku. Jde sice o maličkosti, ale jejich dopad bude na vás i partnera velice pozitivní!

Lev

26. 10. 2015 – 9. 11. 2015

 

Všechno je v pořádku až do pondělí 2. listopadu, kdy se Merkur dostává do Štíra. Nejde o to, že jste naštvaní na celý svět (i když ani to nelze vyloučit), ale o to, že máte sklon chytit virózu, která vám může nepříjemně zkomplikovat život. Možná by bylo lepší, kdybyste svůj jinak bohatý společenský život omezili na co nejmenší míru a večer raději seděli doma.

Lev

12. 10. 2015 – 25. 10. 2015

 

To, že máte občas pocit, že je toho na vás až moc, je za současných konstelací přirozené. S daným stavem se nedá bojovat, protože by vám to nic dobrého nepřineslo, ale můžete to vzít na vědomí a alespoň trochu své nasazení zmírnit. Důsledkem bude jak vylepšená nálada, tak optimalizovaný krevní tlak, což vůbec není k zahození.    

Lev

28. 9. 2015 – 11. 10. 2015

 

Tělesná kondice je jedna věc, zdraví druhá. Pokud máte pocit, že byste se měli více pohybovat, je to rozumné, ale pokud usoudíte, že se musíte fyzicky doslova zničit, rozumného na tom není nic. Uvědomte si to zejména ve chvíli, kdy se jako absolutně netrénovaní rozhodnete, že od 1. října začnete každý den běhat deset kilometrů….

Lev

14. 9. 2015 – 27. 9. 2015

 

Váš rodinný život je pozitivní a vy jste na tom po všech stránkách dobře. Potěší vás zejména senioři rodu, kteří najednou zapomenou na veškeré své problémy, a jen neustále opakují, jak se cítí skvěle. Co kdybyste jim nabídli výlet do kraje, kde trávili mládí, a kde by si mohli zavzpomínat na všechno, co tam zažili?  

Lev

31. 8. 2015 – 13. 9. 2015

 

Důležitým dnem je 6. září, kdy se Venuše ve vašem znamení otáčí do přímého chodu. Najednou se cítíte skvěle, vyzařujete chuť do života, a každým svým činem okolí přesvědčujte, že jste kompetentní člověk, schopný zvládnout všechno, co se po něm chce. Navíc se vám sám od sebe optimalizuje krevní tlak, což je další plus.

Lev

17. 8. 2015 – 30. 8. 2015

Až do 23. srpna, kdy je Slunce ve vašem znamení, byste si měli hlídat krevní tlak. Pokud víte, že kolísá, dodržujte pitný režim, a když to jen trochu půjde, dopřejte si i polední siestu. Týká se to zejména dovolené, kde sami rychle pochopíte, že jižní národy ji nemají proto, že by se přes poledne chtěly povalovat, ale proto, že to jinak opravdu nejde.

Lev

3. 8. 2015 – 16. 8. 2015

Pozor si dávejte zejména 6. srpna, kdy se ve vašem znamení dostává do konjunkce Venuše s Marsem, které zároveň tvoří kvadraturu se Saturnem. Opatrní buďte zejména na přechodech, na cestě i při řízení jakýchkoliv vozidel. Když vám kamarád nabídne projížďku na jeho zbrusu nové motorce, poděkujte, ale realizaci raději odložte.

Lev

20. 7. 2015 – 2. 8. 2015

Ve čtvrtek 23. července se Slunce dostává do vašeho znamení a vy pocítíte příliv vitality. Máte pocit, že se vám všechno daří, a vůbec nevidíte důvod, proč byste se měli šetřit. Přesto byste si měli uvědomit, že jde o období, které zvyšuje nároky na vaše srdce, a taky byste se podle toho měli chovat. V aktivitách se mírněte a v horku se držte spíše ve stínu.

Lev

6. 7. 2015 – 19. 7. 2015

Dobře víte, že pitný režim je potřeba dodržovat za všech okolností. Pokud máte v těchto dnech šanci, nejen pijte, ale zároveň se starejte, abyste měli čím hasit žízeň i v době, kdy bude léto dávno za horami. Najděte si ověřené recepty na výrobu nejrůznějších ovocných a bylinkových šťáv a hned se dejte do akce. Výrobky, které vytvoříte, budou dokonalé, stoprocentně přírodní a navíc velice chutné.

Lev

22. 6. 2015 – 5. 7. 2015

I když jste velkorysí a s projevy přátelství problémy nemáte, bylo by dobré, abyste se v tomto období trochu mírnili. Pozor si dávejte zejména na vypočítavé lidi, kteří na vás chtějí hodit své problémy. Představují si to tak, že oni budou v pohodě, zatímco vy nebudete spát, protože budete pro jejich trable, s nimiž nemáte nic společného, hledat to nejvhodnější řešení.

Lev

8. 6. 2015 – 21. 6. 2015

I když říkáte, že do lesa nechodíte a proto vás klíšťata neohrožují, opatrnosti nezbývá. Klíště vás totiž může odchytit i na zahradě, a proto uděláte moc dobře, když se budete obezřetně chovat i při sekání trávy a jiných podobných aktivitách. Dlouhé rukávy a kalhoty, které si v rámci boje proti klíšťatům vezmete, vám zároveň poslouží proti agresivnímu sluníčku.

Lev

25. 5. 2015 – 7. 6. 2015

Potíže s tlakem jsou dávnou minulostí, potíže se spánkem jste vyřešili rovněž. Když se však díváte na váhu, zjišťujete hodnoty, které vás opravdu nepotěší. Možná by pomohlo, kdybyste se v rámci celoživotního rozšiřování vzdělání naučili místo zmrzliny připravovat šerbety, které jsou chutné, daleko víc osvěží a jejichž energetická hodnota je minimální.

Lev

11. 5. 2015 – 24. 5. 2015

Pokud vás přestává bavit sex, nepřemýšlejte o nejrůznějších chorobách, ani neuvažujte o výměně partnera. Pro nápravu stačí, když se jen trochu zamyslíte nad svým aktuálním životním stylem. Dojde vám, že náklad, který jste si v poslední době naložili, je pro vaše tělo takovou zátěží, že nic jiného prostě nezvládá.

Lev

27. 4. 2015 – 10. 5. 2015

Hlavně si nenechte namluvit, že jsou choroby, s nimiž byste si měli poradit sami, protože v takovém případě vyhledává lékaře jen slabá povaha, kterou vy nemáte nárok být. Pokud osud podobného mudrce přivede do vaší společnosti, neváhejte! Pošlete ho do háje tak rychle, jak to jen půjde, a jednejte tak, jak vám velí vaše hlava.

Lev

13. 4. 2015 – 26. 4. 2015

Lidé, kteří se kolem vás pohybují, tak sice na první pohled nevypadají, ale přesto se v nich může skrývat nemalá dávka zlomyslnosti. Pokud s vámi začnou mluvit o chorobách a o tom, jak a čím vším se mohou zkomplikovat, buďte tvrdí a pošlete je ho háje. Na podobné pesimistické hovory čas nemáte a mít nebudete!

Lev

30. 3. 2015 – 12. 4. 2015 


Pokud se hraje o vaše zdraví, měli byste se chovat takticky. Především se vykašlete na všechny, kteří vám nutí konzultaci s další lékařskou kapacitou. Opakujte si přísloví, které praví, že Mnoho psů je zajícova smrt, a řiďte se pouze a výhradně názorem lékaře, který vás měl v péči dosud, a jemuž naprosto věříte.

Lev

16. 3. 2015 – 29. 3. 2015

Ve chvíli, kdy se 20. března pozdě večer dostane Slunce do Berana, se najednou cítíte jako na novém světě. Dojde vám to hned v sobotu, kdy se s přehledem vykašlete na všechny plánované rodinné akce a kdy se rozhodnete, že místo nich raději vytáhnete kolo a vyjedete na první jarní projížďku. Udělejte to, prospějete tím zdraví těla i ducha!

Lev

2. 3. 2015 – 15. 3. 2015 


Vaším dnem je hned 3. březen, kdy můžete využít velmi příznivé energie trigonu mezi Venuší a Jupiterem. Pokud potřebujete zásadní lékařský zákrok nebo dokonce operaci, nesmlouvejte, neposunujte termín a hlavně se ničeho nebojte. To, do čeho se pustíte v tomto období, dopadne buď dobře nebo ještě daleko lépe.

Lev

16. 2. 2015 – 1. 3. 2015 


To, že v plesové sezóně o víkendu doma moc neposedíte, je při vaší povaze víc než jasné. V současné době si však musíte dávat pozor při návratu. Nejde o to, že by vás někdo okradl, ale o to, že byste mohli sklouznout a pohmoždit si kotník. V případě, že o takové zpestřeni nestojíte, uděláte dobře, když si na zpáteční cestu objednáte taxíka, který vás domů bezpečně dopraví.

Lev

2. 2. 2015 – 15. 2. 2015 

V pátek 6. února, kdy jste pod vlivem opozice mezi Sluncem a Jupiterem, si dávejte pozor nejen na to, co jíte, ale hlavně na to, co pijete. Pokud to přeženete s kávou nebo s alkoholem (na to, že byste to přeháněli s obojím, jste dostatečně rozumní), může se vám krevní tlak rozkolísat tak, že budete celý víkend popíjet čaj s citrónem a přemýšlet, zda nezavolatlékaře.

Lev

19. 1. 2015 – 1. 2. 2015 


Ve chvíli, kdy se Slunce přesune do vašeho partnerského sektoru, kde navíc proběhne novoluní, máte unikátní možnost, kdy můžete své partnerství nasměrovat na cestu, která je pro vás i pro vašeho životního druha daleko příznivější než ta, jíž jste šli doposud. I když se to zdá skoro nemožné, dalším pozitivním důsledkem bude i rychlé vylepšení vašeho fyzického stavu.

Lev

5. 1. 2015 – 18. 1. 2015

Nezdá se vám, že nastal čas, kdy si máte koupit punčochy, které se používají jako prevence křečových žil? Uvědomte si, že v poslední době se pohybujete podstatně více, než dřív, a stojíte podstatně déle, než jste zvyklí. Zatím stačí, když unavené nohy ošetříte k tomu určeným balzámem a polohováním, ale dlouho to stačit nebude.


Lev

22. 12. 2014 – 4. 1. 2015


Ve chvíli, kdy se 23. prosince přesune Saturn do Střelce, se najednou všechno včetně vašeho zdravotního stavu vylepší. Tlak se zastaví na přiměřených hodnotách, spánek se prohloubí, a pálení žáhy vám nehrozí už vůbec. Když pak pod stromečkem najdete pár krabiček potravinových doplňků, slušně za ně sice poděkujete, ale zároveň doufáte, že je už tak moc potřebovat nebudete.

Lev

8. 12. 2014 – 21. 12. 2014


V době, kdy se doma vaří, peče a smaží, a kdy vás každou chvíli někdo volá, abyste šli to či ono ochutnat, ohledně svého žlučníku opravdu riskujete. Pokud se chcete vyhnout jeho podráždění nebo dokonce záchvatu, měli byste nejdříve omezit množství toho, co ochutnáváte. Navíc byste v domácí lékárničce měli mít připraveny prášky, které si můžete ve chvíli, kdy budete cítit, že něco není v pořádku, vzít a hrozící záchvat tak zažehnat.

Lev

24. 11. 2014 – 7. 12. 2014


Pokud máte malé děti, počítejte s velkým kraválem. Odvíjí se od toho, zda doma budete či nebudete mít živého Mikuláše. Když si vzpomenete na doby, kdy jste se ho sami příšerně báli, prohlásíte, že nedovolíte, aby si vaše ratolesti procházely něčím podobným – a nenecháte se přemluvit ani partnerem, který vám vysvětluje, že je připravujete o krásné zážitky.

Lev

17. 11. 2014 - 30. 11. 2014


Jde o období, kdy byste se neměli zbytečně rozčilovat. Každé rozčilení vám zvedá krevní tlak a vůbec na vás negativně působí. Ještě horší je jeho dopad na vašeho partnera, který vám neustále opakuje, že s vámi není rozumná řeč, protože se pořád jenom vztekáte a svým vztekem celkem spolehlivě nakazíte i jeho.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..