Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CLAUDE ACHILLE DEBUSSY
Pocitem bezpečnosti každá láska reziví. Odstraňte pohodlí z lásky a bojujte všemi způsoby za uchování obdivu.

Otázka č.166

Bohužel neexistuje. Žárlivec zůstane žárlivcem – leda by on osobně uznal, že jeho vlastnost je silně negativní a chtěl by se jí sám a dobrovolně zbavit.
Pokud Vaše manželka toto pochopí, tak máte napůl vyhráno. Pak je důležité, aby si uvědomila, proč vlastně žárlí : jestli se opravdu bojí, že Vás ztratí, nebo zda Vás tolik miluje, či Vám nevěří. Psychologové také říkají, že nadměrně žárlí i ten, kdo má příliš malé sebevědomí.
Jestli je posledně jmenovaná možnost její případ, měla by hledat možnost, jak svou sebedůvěru posílit. Jistě má spoustu kladných vlastností, nebo je prostě v něčem dobrá. Uvědomuje si to ?
Pomoci zvýšit sebeúctu jí můžete i Vy. Často jí chvalte, říkejte jí, jak jí máte rád a proč. Pokud Vám nevěří (což je další možný případ), snažte se najít příčiny tohoto stavu, odstranit je a její důvěru si zasloužit (například tím, že budete vždy držet dané slovo).
Ale jestliže svou nezdravou stránku povahy manželka neuzná, vždy si najde důvod k žárlení – i kdyby ve skutečnosti neexistoval. Chorobná žárlivost vede většinou k totální destrukci původně spokojeného soužití.
V tom případě máte jedinou možnost : rozvod. Věřím však, že se ještě před tímto krajním řešením pokusíte o nápravu, třeba výše zmíněným způsobem.
Říká se, že kdo nežárlí, nemiluje. Stejně jako jinde i tady ale platí : všeho s mírou.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..