Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PEDRO CALDERÓN DE LA BARCA
Kdo nezbožňuje nedostatky té, kterou miluje, nemůže říci, že opravdu miluje. 

Otázka č.170

Váš muž patrně prochází krizí středního věku spojenou s tzv. andropauzou – mužským přechodem, obdobou ženského klimakteria.
Je to pro něho, ale i pro Vás, etapa velice složitá. V této době obecně dochází k poklesu životní pohody, muži bilancují své dosavadní úspěchy i neúspěchy a uvažují o budoucnosti, kterou už moc růžově nevidí. Jinak je mužský přechod nazýván také jako „zavírající se dveře“ nebo „ujíždějící vlak“, kdy si muž najednou uvědomí, že má poslední možnost, jak si v životě ještě něco užít, protože nikdy později už na to nebude mít sílu.
Prostě dochází k jakémusi životnímu zlomu, který ne každý chlap unese se ctí. U každého se to projevuje jinak : někdo krizi řeší třeba tak, že se začne oblékat i chovat jako mladík, barví si vlasy, nezřídka také navazuje nový partnerský vztah anebo hledá útěchu v alkoholu.
Ve věku okolo padesátky se objevují i nemoci, které muž dříve neznal (například onemocnění srdce a cév, choroby pohybového ústrojí či sexuální poruchy) a on se s tím smiřuje jen velmi těžko. Nedivte se pak, že se jeho nálady mění, stává se třeba smutným a zamlklým (přestože byl dříve veselý optimista) se sklony k věčnému stěžování.
Toto nelehké období lze samozřejmě celkem úspěšně časem překonat. Důležité je, aby byl muž spokojený (i sám se sebou), měl harmonický partnerský (nebo manželský) vztah, podle možností dobrou práci a hlavně také své koníčky – zájmy a záliby, nejlépe alespoň některé společné s manželkou či s dětmi. Patří k tomu i umění odpočívat. Velice užitečné je, když provozuje nějaký nenáročný sport (třeba jen pěší turistiku) a dbá celkově na zdravou životosprávu. Pak by neměl mít tolik důvodů (respektive žádný) si neustále stěžovat.
Vy buďte hlavně trpělivá a neházejte flintu do žita. Uvidíte, že se časem vše spraví. Snažte se spíše o vstřícný postoj, protože jestliže budete ve vztahu bojovat s častými konflikty, nic tím nevyřešíte a ještě se navzájem odcizíte (možná až tak, že postupně dojde k rozvratu manželství). A to jistě nechcete.
Přeji Vám i Vašemu muži úspěšné zvládnutí životní krize, která může potkat dříve či později každého z nás.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..