Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SENECA LUCIUS ANNAEUS
Nic není nesnesitelnějšího než hlupák, který má štěstí.

Otázka č.175

Jak se to vezme.
Každá žena musí v dospělosti plnit několik rolí a to je samo o sobě velmi náročné. Především by měla o sebe dbát a dobře vypadat, potom být dobrou matkou, manželkou a hospodyní, milenkou, kamarádkou a důvěrnicí a v neposlední řadě být úspěšná v zaměstnání.
Není v silách jedné ženy všechny tyto úlohy zvládat stoprocentně – vždy je nutné z něčeho slevit.
Například v období okolo 30 let ženy řeší vážný rozpor : zda být matkou, nebo budovat dál kariéru. Je totiž známo, že jestliže si vyberou první možnost, tak za tu dobu, kdy zůstanou doma a pečují o malé dítě jim leccos v práci unikne a pak to dohánějí jen velmi těžko. Naopak ty příslušnice něžného pohlaví, které zvolí kariéru, pak bývají o hodně ochuzené. Nezřídka proto volí mateřství až v pozdějším věku, kdy mají svůj postoj v zaměstnání už vybudovaný a není pro ně tak těžké se po mateřské dovolené do pracovního procesu zase vrátit.
Na zvládnutí ženských úloh potřebuje jejich nositelka především fyzickou a psychickou pohodu, kterou je bohužel v dnešní době čím dál obtížnější zajistit.
Ale vraťme se k mužské a ženské roli.
Hlavním posláním muže v produktivním věku je především umět zabezpečit rodinu. A to není úkol rozhodně jednoduchý a už vůbec ne lehký. Obecně se soudí, že mužská role vydá za několik ženských, proto nelze jednoznačně říci, že ženy či muži to mají v životě těžší. Naštěstí je to na světě zařízeno tak, aby se obě pohlaví navzájem doplňovala. Proto je tu partnerské a manželské soužití.
Takže jsem Vám svou odpovědí asi příliš nepomohla, ale je vcelku zbytečné, abyste si nad tímto problémem dál lámal hlavu. Obě pohlaví jsou totiž stejně důležitá a většinou se žena bez muže neobejde, stejně jako muž bez ženy.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..