Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

FRANTIŠEK LADISLAV ČELAKOVSKÝ
Kdo má k čemu příhodný čas, nechť na jiný nečeká zas.

Otázka č.176

Ve Vašem případě máte co do činění s citovou vyděračkou.
S tímto druhem nátlaku se setkáváme nejčastěji u malých dětí, ale ani dospělí jedinci používající obdobné praktiky nejsou výjimkou. U nich jsou oblíbenými metodami při citovém vydírání nenápadné sarkasmy, snižování sebevědomí druhého a vzbuzování v něm pocitu viny, vyhrožování („Pokud neuděláš, co já chci, udělám to a to…“) a promyšlené, perfektně načasované poznámky.
To vše má za následek, že vydíraní o sobě pochybují a cítí se zodpovědní za problémy druhých. Pokud se ještě k tomu cítí nesví, ponížení a když si připadají zodpovědní za věci, které nezpůsobili, je čas se začít bránit.
Zamezte vyděrači v manipulaci s vámi (tuto taktiku on ovládá velmi dobře), zachovejte si zdravý rozum, vyříkejte si s dotyčným vše na rovinu, ignorujte nové pokusy vydírání, případně se proti nim striktně ohraďte a vytyčte jasné hranice.
Nelze než bojovat s vyděračem jeho vlastními zbraněmi a také hlavně asertivním chováním. Váš protějšek dobře ví, kde máte slabé místo a snaží se vás tam zasáhnout co nejvíce. Snažte se proto své slabiny odstranit.
Citový vyděrač je zaměřen pouze na svoje vlastní potřeby a touhy, dobro toho druhého ho nezajímá.Není schopen objektivního pohledu na situaci a nepřestane vydírat, dokud se vydíraný necítí provinile a nepřizpůsobí se jeho požadavkům.
Vaše přítelkyně má patrně na Vás velký vliv a snaží se udržet kontrolu nad Vaším životem. Zbavte jí tohoto vlivu ! Mějte své zájmy, záliby a koníčky nezávislé na ní, najděte si svojí vlastní náplň volného času, udržujte styky s přáteli, které ona nezná. Když bude něco namítat, řekněte jí, že i ona by měla pěstovat svoje aktivity a netrávit všechen čas s Vámi. Pokud to nepochopí, pak by byla na místě třeba společná konzultace s odborníkem z řad psychologů.
Citoví vyděrači jsou nejčastěji lidé s poruchou osobnosti a jako takoví by se měli léčit. Jednou z možných forem je i skupinová psychoterapie. Není třeba se jí bát, není na ní nic špatného. Naopak, už mnoha lidem pomohla.
Svěřte svou partnerku do odborných rukou, víc pro ní udělat nemůžete. Protože pokud na její hru přistoupíte, tak nejen , že jí nepomůžete, ale ještě zničíte sám sebe. A to jistě nechcete.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..