Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARLENE DIETRICHOVÁ
Láska je pro ženu zrcadlo, v němž hledá svůj vlastní protějšek. 

Otázka č.217

Rozmluvit dceři jakýkoli vztah (i takový, kde je partner výrazně starší) se Vám asi nepodaří.
Dvacetiletý člověk obvykle má svou hlavu a na argumenty svých rodičů (byť jsou dobře míněné) většinou nedbá.
Zkuste svou dceru pochopit: zamilovala se a momentálně je to láska jejího života. (Vzpomeňte si, jaká jste byla Vy ve dvaceti). Takových lásek asi bude mít v průběhu let víc, na to ale musí přijít sama. Není nad vlastní zkušenost, přestože bývá někdy draze zaplacená.
Dejte jí najevo, že je to stále Vaše dítě a ať se stane cokoli, bude mít ve Vás oporu a může s Vámi počítat. Rozhodně se s ní nehádejte, mohla by se jenom zatvrdit a násilím odejít z domova. Ztracenou důvěru byste pak jen velmi těžko získávala zpátky.
Zmiňte se ale o tom, aby raději ještě nepospíchala se založením rodiny – tím by se situace pravděpodobně hodně zkomplikovala. To by měla sama uznat, nakonec – ještě má na mateřství čas. Navíc dnešní mladé dívky v tomto věku na dítě většinou zatím nemyslí. A padesátiletí muži obvykle chtějí mít už svůj klid a po potomkovi netouží, protože děti už mají z předchozích soužití.
Sledujte dál vztah své dcery, ale snažte se do něho zasahovat co nejméně. Jestliže se nakonec rozpadne, určitě se vyvarujte výčitek typu „já jsem ti to říkala“, ale podejte jí pomocnou ruku a zkuste jí utěšit. Jistě to ocení a jednou Vám to vrátí.
Přeji Vám i Vaší dceři hodně síly.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..