Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BOŽENA BENEŠOVÁ
Náš vztah k ostatním lidem netvoří ani tak větší či menší náklonnost k nim, jako spíše větší či menší předsudky vůči nim.

Otázka č.220

Zápach z úst je velice častý, hodně nepříjemný a delikátní problém.
Sám jedinec, který je takto postižený, si svůj nedostatek obvykle neuvědomuje, proto je žádoucí ho na něj upozornit. Toto upozornění ale musí být taktní a citlivé, aby se dotyčný neurazil (zvlášť jedná – li se o muže).
Vyčkejte na vhodnou, přátelskou a uvolněnou atmosféru ve dvou a pak svému protějšku problematickou skutečnost sdělte. Informace musí být řečena ohleduplně, zároveň však jasně a přímo, aby si Váš partner plně uvědomil, co máte na mysli (muži totiž bývají poněkud nechápaví, mluvíme – li pouze v náznacích a narážkách) . Můžete svůj hovor začít třeba zcela nevinnou otázkou, jak by se zachoval on, kdyby jeho milé ženě bylo cítit z úst.
Důležité je, aby svoji svízel začal nějak řešit – což moudrý muž jistě udělá.
Nelibě zapáchající dech může mít různé příčiny a ty je třeba odstranit především. Je možné, že se jedná o nedostatečnou ústní hygienu, stejně tak jako o poruchy v trávicím traktu, či jiné záněty v organismu.
V prvním případě je nutné důkladně čistit zuby, případně i jazyk a pečovat o uspokojivý stav chrupu pravidelnými návštěvami zubaře. Dotyčný může používat různé mentolové žvýkačky, ústní vody či spreje a měl by se vyvarovat aromatických jídel (česnek a jiné). Nevábně vonící dech lze zjistit také u silných kuřáků nebo alkoholiků.
Nemoci trávicího ústrojí se projevují i jinými příznaky, nejčastěji bolestmi v břišní krajině, nadýmáním a plynatostí či průjmem (nebo naopak zácpou). V takovém případě (i v případě jiných zánětů v těle) je třeba obrátit se na praktického lékaře, který doporučí další vyšetření.
Přeji Vám, aby se partnerovi podařilo problému zbavit a vaše intimní soužití tak bylo už bez těžkostí.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..