Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ANGLICKÉ PŘÍSLOVÍ
Znám mnoho bolestí, ale jedna z nich je nejbolestivější, a to bolest ztráty přítele.

Otázka č.227

Není výjimkou, že velká část budoucích důchodců - i mužů - se na zasloužený odpočinek chystá s elánem a optimismem. Alespoň donedávna tomu tak bylo.
Těší se, jak budou moci konečně realizovat své dlouholeté plány ohledně koníčků : například budou moci bez omezení cestovat, nebo si pořádně užijí jiný aktivní odpočinek.
Je ale také pravda, že stále ještě poměrně početná skupina pánů bývá přemírou volného času nemile zaskočena a nevědí, jak se sním vypořádat. Z toho následně vznikají různé krizové situace a depresivní stavy.
Proto je třeba především nebýt pasivní a svou činnost v důchodovém věku si alespoň v náznacích předem naplánovat. Pak Vás nemůže nic překvapit.
Můžete se více věnovat rodině – hlavně vnoučatům, Vaše děti to jistě ocení. Zajisté máte i své zájmy a záliby, takže Vám nic nebrání je v budoucnu ještě víc rozvíjet. Lze také hodně chodit na procházky (a pěší túry) na čerstvý vzduch – uděláte tím něco navíc pro své zdraví. Určitě máte také své dobré kamarády a přátele – i s nimi můžete trávit více času. Také je možné najít si libovolnou příležitostnou brigádu, kde uplatníte například své pracovní zkušenosti (zvláště v dnešní době se hodí mít nějakou tu korunu navíc). V tomto věku navíc máte i dostatek v průběhu let nabytých znalostí, vědomostí a životních zážitků, takže je můžete předat svým potomkům. Ti Vám za to budou jistě vděčni – tedy měli by být (ocení to většinou až později).
Hlavně se důchodu nebojte. Objevují se i názory, že teprve v tomto poněkud pozdním věku si člověk umí pořádně užívat života.
Dozajista najdete své uplatnění i v této blížící se životní etapě.
Držím Vám už teď palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..