Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

WIESLAW LEON BRUDZIŃSKI
Varuj se specializace: Jestliže se jednou osvědčíš v úloze ukřivděného, nikdy už nedostaneš jinou roli. 

Otázka č.233

První schůzka s „novým objevem“ je záležitost, na kterou se jistě každý těší, zároveň z ní má však trošku obavy. Neztrapní m se? Neudělám něco špatně? Začne se vztah slibně rozvíjet a budou následovat další setkání? – To jsou jen některé z možných otázek, které si klademe.
Jedním ze základních pilířů na úvodním rande je vedle oblečení a chování také vzájemná konverzace. Jistě máte alespoň přibližnou představu, o čem si budete se svým protějškem povídat. Ale o čem radši nehovořit, aby nedošlo ke zbytečnému faux pas?
Rozhodně se při rozhovoru vyhněte citlivým údajům a velmi intimním tématům z vašeho života.
Jedním z nich je váš podrobný zdravotní stav. Napoprvé nikdo hned nemusí vědět, že vás třeba trápí žlučové kameny či gynekologické záněty, nebo že máte v rodině dispozice k rakovině. To si nechte až na dobu, kdy se budete zdát mnohem déle a více. Na svoje zdraví si v začátcích stěžují s oblibou jen hypochondři, takže pokud na takového narazíte, raději se od něho držte v budoucnu co nejdál.
Další zakázanou oblastí jsou řeči okolo rozchodu s vaším posledním partnerem. Určitě si na něj nestěžujte (byť by to byl sebevětší bídák), váš naslouchající by se mohl cítit trapně. A neříkejte mu už předem, že máte strach, jestli jednou budete cítit ještě k nějakému pánovi to, co jste cítila k vašemu bývalému. Každý muž má rád pocit, že je výjimečný a jediný na světě, tak proč by měl mít už předem pochybnosti o vaší budoucí lásce?
Na prvním setkání také nevykládejte potenciálnímu partnerovi, co všechno už jste prožila (zvlášť, když se jedná o hodně černou minulost). Mohlo by ho to od dalších schůzek odradit.
Nezmiňujte se hned ani o svých případných závazcích a závislostech (třeba že splácíte dluhy anebo musíte brát povzbuzující léky). To žádný muž neslyší rád – mohl by mít pocit, že vás musí tahat z problémů (kterých má obvykle sám dost).
A už vůbec neprobírejte politiku. To zavání ošklivým konfliktem, protože skutečně jen zázrakem se stane, aby se sešli dva jedinci vyladění na stejnou politickou vlnu.
Tak o čem si tedy povídat? Probírejte všeobecná a osvědčená témata, jako jsou zájmy a záliby či počasí. Když už nevíte, o čem mluvit, raději mlčte a věnujte se svému aktuálnímu okolí (například když se právě nacházíte v prostředí kavárny, nebo pěkného přírodního parku).
Někdy je dobře při nedostatku vhodných témat schůzku ukončit a případně se domluvit na dalším srazu, je – li oboustranný zájem. Ostatně: první rande by nemělo trvat příliš dlouho. To mějte na paměti především. (Podle různých nezávislých průzkumů prý dokonce stačí jako limit první schůzky pouhá půlhodina. Překvapivé, že?)

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..