Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

WIESLAW LEON BRUDZIŃSKI
Lidé si odvykli modlit se před jídlem. Zřejmě už se vaří líp.

Otázka č.243

Samozřejmě že ano. Všichni přece určitě známe pravdivou myšlenku, že „přátelství je někdy víc než láska“, která platí i mezi mužem a ženou.
Takový vztah je většinou velice cenný a silný, často přetrvá dlouhá desetiletí nebo i celý život. Říká se, že lásky přicházejí a odcházejí, ale kamarádství zůstává. Možná také Vy máte svou kamarádku „vrbu“, jíž se svěřujete a kterou plně respektujete, přesto k ní necítíte sexuální náklonnost (obvykle podobné vztahy vznikají už v dětství a mládí). Právě ta totiž odlišuje lásku mezi dvěma lidmi odlišného pohlaví od přátelství.
Mnozí tvrdí, že ve vztahu „jí a jeho“ je tento element obsažen vždy a proto stále existuje varianta, že se přátelství v lásku změní. Není to ale pravda pokaždé, protože pak by to na světě vypadalo asi poněkud jinak.
Kapitolou samo o osobě je pak přátelství mezi bývalými partnery – tam láska přece byla předtím. Pokud si spolu v soužití z velké části rozuměli, pak není důvodu, proč by nezůstali dobrými přáteli i po rozchodu (či rozvodu).
Vezměme si také kamarádský vztah mezi sportovci a sportovkyněmi nebo mezi zdravotně postiženými muži a ženami. Ti se většinou sdružují v různých organizacích za účelem společných zájmů, dosažení určitých výsledků a cílů a na lásku nemyslí, protože každý z nich má svého partnera doma.
Dalším příkladem je spojenectví na dálku u dvou lidí, kteří se nikdy neviděli a neznají se jinak, než z dopisů. I tací jsou – zvlášť v dnešní internetové době.
A nesmíme zapomenout ani na kamarádství mezi homosexuálními a heterosexuálními jedinci odlišného pohlaví. Zajisté i to bývá velice kvalitní.
Je docela dobře možné, že z přátelství se může postupně láska vyvinout, ale (jak už uvedeno) právě v tomhle případě musí být přítomen onen lehce erotický prvek, který se o změnu postará. Bez něj to zkrátka nejde. Ale závisí vždy pouze na konkrétních aktérech dané dvojice, jestli práh tohoto erotična překročí, či nikoli.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..