Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Seneca Lucius Annaeus
Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Otázka č.247

Váš problém je docela častý.
Starší děti nezřídka vnímají malého sourozence jako vetřelce, který je okrádá o rodičovskou přízeň, na níž byly dosud zvyklé a jež patřila jenom jim.
Odborníci doporučují takovou variantu řešení, aby si oba rodiče do jisté míry rozdělili role. Protože půlroční človíček vyžaduje intenzívní matčinu péči a starostlivost, ať se mu tedy věnuje více maminka (ale nezapomíná přitom na druhé dítě). Naproti tomu otec by se měl starat se stejnou pečlivostí o většího potomka (ve vašem případě tedy o chlapečka).
Je také velice důležité, abyste mu dávali dostatečně najevo, že ani s narozením miminka se nedostal na „druhou kolej“, ale že ho máte pořád stejně rádi a snažíte se o něho pečovat ve stejné míře jako doposud. Matka by si měla i přes svoji velkou vytíženost najít čas na popovídání s ním, zejména na vyslechnutí všech jeho starostí.
Lze dokonce většího synka zapojit do péče o malou sestřičku (samozřejmě v rámci jeho možností a schopností), nikdy ho ale do ní nesmíte nutit – tím by se situace jenom zhoršila.
V žádném případě nenechávejte obě děti spolu bez dozoru (jsou bohužel známé i případy, kdy starší bylo vůči mladšímu agresivní). Dávejte zkrátka chlapci vědět, že máte oba dva rádi oba potomky stejně, hrajte si s ním a povídejte. Uvidíte, že časem bude vše v pořádku.
Držím vám palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..