Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je sobota 1.10.2022
svátek má Igor
zítra Olívie a Oliver

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RICHARD FRANCIS DEHMEL
Žena raději podlehne, než aby se vzdala

Otázka č.254

Se svou zálibou rozhodně nejste sama. Ba co víc: podle posledního průzkumu jedné naší společnosti celých 80 % dotázaných přiznalo slabost pro horoskopy a polovina z těchto lidí jim dokonce věří. Jsou mezi námi i tací, kteří předpovědi astrologů sledují každý den a nemálo osob také připouští, že jim horoskopy ovlivňují život.
A stejné je to i s kartářkami.
Tyto profese jsou velice žádané, zvláště v obdobích okolo přelomů roků, kdy jsou lidé nejvíce zvědaví na to, co je čeká. Rozhodně jim tedy nehrozí úpadek živnosti a nezájem obyvatelstva.
Bohužel skutečně dobrých astrologů i kartářek je u nás poskrovnu a většinou mají diáře nabité nadlouho dopředu. A také si za své služby účtují nemalé sumy, takže byste měla skutečně pečlivě zvážit, zda si můžete dovolit se k nim vypravit. Pokud si příliš „vyskakovat“ nemůžete, asi je opravdu lepší nechat se budoucností překvapit a sezení u vědmy či hvězdáře si odpustit. Jestliže se tohoto potěšení ale skutečně nehodláte vzdát, vezměte v úvahu také doporučení přátel a známých, protože pověst a úspěšnost věštkyň se mezi lidmi poměrně rychle rozšíří.
Pokud jste například četla v různých časopisech a novinách více horoskopů na určité dané období, jistě jste si všimla, že každý z nich říká něco jiného a nezřídka si vzájemně odporují, takže je skutečně těžké brát je příliš vážně.
A totéž platí i o kartářkách – každá by Vám patrně předpověděla něco jiného.
Takže shrnuto a podtrženo: pokud si návštěvu u kartářky můžete dovolit bez obav o svůj rozpočet, tak proč ne – jsou to Vaše peníze a Váš čas. Neberte jí ale smrtelně vážně, nechoďte k ní příliš často a vyberte si vždy tu samou.
Jako ve všem, i tady platí, že chybami se člověk učí. Pokud tedy jednou naletíte a nějaký šarlatán Vám sdělí věci, které se nesplní ani v nejmenším, příště už si dáte určitě pozor a kontakt si dobře rozmyslíte.
V životě byste se však měla spíš spoléhat sama na sebe (a na svoje schopnosti) než na to, co Vám kdo řekne a předpoví. Je to určitě spolehlivější. Až budete starší, jistě to uznáte osobně.
A pokud jde o Vaši matku, tak jí můžete říci, že každý dospělý člověk má právo mít svoje záliby a koníčky, jaké uzná za vhodné (pokud nejsou zrovna v rozporu se zákonem nebo příliš neobtěžují okolí). Ona sama má jistě také své zájmy, do kterých jí nemluvíte.
Přeji Vám v životě hodně štěstí.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..