Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JAMES KEIR BAXTER
Unce humoru má větší cenu než libra nářku. 

Otázka č.259

Raději to nezkoušejte, mohla byste dost tvrdě narazit (a zapříčinit si tak se synem nemalá nedorozumění). Potomek je navíc plnoletý, takže Vás nemusí vůbec poslechnout.
Dnešní mladí lidé mají mnohem více šancí vzdělávat se, cestovat a poznávat svět, než měla generace jejich rodičů. Společně s těmito možnostmi roste jejich touha osamostatňovat se a rozšiřovat si své obzory.
V současnosti je už normální, že například k tomu, aby se člověk naučil cizí jazyk, vycestuje do země, kde se touto řečí mluví - a to klidně na delší dobu. Pozná tak trochu jiný svět i odlišnou kulturu a má také příležitost ukázat, co v něm je a jak se o sebe umí (v cizí destinaci, daleko od rodičů) postarat.
Váš strach je jistě pochopitelný, zvláště pokud je to první větší synova samostatná akce mimo domov. Ale v nynější době přesycené mobily a internetem si přece lze předem domluvit, že se Vám bude pravidelně hlásit a informovat Vás, jak se mu vede, takže Vaše obavy už nemusí být tak veliké (než kdybyste věděla, že s ním nemůžete být v kontaktu vůbec).
Hlavně dejte pozor, aby měl s sebou na cestu dostatek finančních prostředků – ostatní už je na něm.
Berte celou záležitost jako jeho „křest ohněm“. Pokud obstojí, budete na něho moci být hrdá (=umí se o sebe postarat), pokud ne, příště si podobnou věc rozmyslí a zůstane raději doma.
V dnešní době je však nanejvýš žádoucí, aby byl i mladý člověk samostatný co nejvíc, protože jen tehdy má naději v životě uspět. Je dobré na to myslet.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..