Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 23.9.2023
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN DONNE
Tělo rozžhavené láskou chladne celý život. 

Otázka č.263


Patrně jste někdy v minulosti třeba i nevědomky udělal něco, co způsobilo ochlazení dobrých vztahů s Vaší dcerou. Vše se ale dá při dobré vůli napravit.
Můžete začít s tím, že si s dcerkou budete hodně povídat, a to nejen o obyčejných věcech, ale i o jejích starostech a problémech. Přitom se spíše snažte jí vyslechnout, ne toliko pouze soudit a radit. Každý člověk (tím spíše mladý) rád uzná, když se ze svých strastí může vypovídat někomu blízkému.
Podle možností zachovejte diskrétnost a s nikým jiným o jejích nesnázích nemluvte. Ona Vaší mlčenlivost jistě ocení – už tím uděláte velký krok k tomu, abyste její důvěru získal zpět. Má – li sebevětší potíže, neshazujte jí, nemoralizujte a bezhlavě nezakazujte, ale zkuste jí pochopit, věci trpělivě vysvětlujte a až potom případně navrhněte řešení. Když dcera uvidí, že se nerozčilujete, její „kladné body“ vůči Vám ještě porostou.
Vždyť každý otec (ale i matka) by měl být pro svého potomka pilířem jistoty, bezpečí a pochopení.
Neklaďte na ní nepřiměřené nároky (někteří rodiče do svých dětí promítají vlastní neuskutečněné ambice), ale podporujte jí a povzbuzujte v tom, co dělá (pokud to není zrovna v rozporu s dobrými mravy). Dejte jí najevo, že Vám na ní záleží za všech okolností a že si na ní uděláte čas, kdykoli Vás bude potřebovat. Dávejte pozor, aby ve Vás viděla spíše dobrého kamaráda a ochránce, než jen autoritu, kterou je třeba za každých okolností pouze poslouchat. A rozhodně nepodnikejte nic za jejími zády – to by mohla brát jako zradu.
Vaše dcera je v kritickém věku (to jistě dobře víte) a měla by cítit rodičovské zázemí víc než kdy jindy. Pamatujte i na to, že jak se k ní budete nyní chovat, tak se nejspíš bude ona jednou chovat ke svému partnerovi. Buďte tedy opatrný, ať si to zbytečně nezkazíte a dáte jí do budoucnosti dobrý příklad.
Držím Vám palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..