Svátky

Dobré poledne,
dnes je středa 7.6.2023
svátek má Iveta a Slavoj
zítra Medard

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DÉMOKRITOS Z ABDÉR
Ve štěstí je snadné nalézti přátele, v neštěstí však ze všeho nejsnadnější.

Otázka č.268

Bohužel většinou ano.
Je známo, že pánové obecně jsou velice ješitní, takže opravdu jen málokterý snese po delší dobu vedle sebe ženu, jež je chytřejší než on sám. Raději volí takovou polovičku, která si (na rozdíl od moudré partnerky) nechá líbit, že za ní muž může rozhodovat a tak trochu jí diktovat, co má dělat a jak se chovat.
Stává se už pomalu tradicí, že příliš chytré slečny (nebo paní) bývají často osamělé. Zhusta to potom zdůvodňují tím, že ony vlastně stálého partnera ani nepotřebují, protože si stačí skoro ve všem samy. Nač by tedy měly mít muže? Na sex vždycky nějakého seženou, ale na trvalé soužití jakýkoli protějšek rozhodně není nutný.
Pokud je však žena pěkná (a navíc třeba i trošku chytrá), má to mnohem jednodušší, než její ošklivější (byť stejně nadaná) kolegyně. Je totiž dokázáno, že muži mají daleko raději krásné ženy, se kterými by se mohli chlubit a být na ně pyšní. Pokud takovou bytost potkají, stačí jim pohled trvající pouhý zlomek vteřiny, aby poznali, že je to pro ně ta pravá a zamilovali se. Případné charakterové vady jsou ochotni dlouho přehlížet, čehož mnohé příslušnice něžného pohlaví velice často zneužívají.
Jestliže muž miluje ženu nejen hezkou, ale navíc také přiměřeně chytrou (která mu toleruje jeho případné ješitné chování), snaží se jí udržet co nejdéle to jde – ale jen do té doby, než zjistí, že ona ho svou inteligencí převyšuje. Takové partnerky pak často pánové opouštějí (z výše zmíněných důvodů).
Ale ani dámy s poněkud vyšším IQ, které jsou méně přitažlivé, nemusejí věšet hlavu, že se jim nepodaří nalézt stálého partnera pro život. Je třeba jen muže často chválit (a obdivovat – pokud je co) a nedávat svou větší rozumovou vyspělost před ním příliš najevo.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..