Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

FRANCIS BACON
Naděje je dobrá snídaně, ale špatná večeře. 

Otázka č.277

Ti lidé mají jistě v něčem pravdu, záleží však hlavně na Vás, jaký osud si zvolíte.
Mít alespoň nějaké (všeobecné či odborné) znalosti je v nynější době už skoro samozřejmou nutností. Nestačí jenom umět pracovat s počítačem, protože to dnes ovládá téměř každý.
Od výšky vzdělání a praxe se odvíjí rovněž i úspěch na trhu práce – o tom jste se už jistě přesvědčil také sám. Je sice pravda, že pokud budou všichni chytří a učení, nebude za chvíli nikdo, kdo by vykonával veřejností neoblíbené dělnické profese (například práce s lopatou a krumpáčem), ale ani Vaším životním cílem jistě není být zaměstnaný jako kopáč nebo „u lopaty“.
Proto pokud můžete, tak si raději kvalifikaci doplňte dříve, než toho začnete opravdu litovat. Vždyť možností je celá řada: výběr různých kurzů, učebních oborů anebo jiných škol (které lze studovat i dálkově) je veliký. Ve Vašem případě pro začátek stačí se jen podívat na internet.
Jistě uvažujete o tom, že jednou budete mít rodinu. Takže byste měl myslet i na to, aby se Vaše děti jednou nemusely stydět za to, že jejich otec vlastně nic neumí. (Když nic jiného, alespoň tahle varianta by Vás měla motivovat.)
A také je tu nezanedbatelná ekonomická a finanční stránka: čím víc (a lépe) toho budete znát a umět (a samozřejmě budete na to mít i doklad), tím větší můžete mít plat (a později také důchod). To už přece stojí za vynaloženou námahu, ne? A asi budete souhlasit i s tím, že spoléhat se v budoucnu na případné sociální dávky (když se již dnes všude mluví o jejich radikálním snížení) je poněkud nezodpovědné a krátkozraké.
Věřím, že svůj přístup ke znalostem a vědomostem (a k učení obecně) ještě včas přehodnotíte. Přeji Vám k tomu hodně zdaru a dostatek pevné vůle.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..