Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.9.2023
svátek má Andrea
zítra Jonáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Jakou radu může dát ten, kdo ji sám potřebuje.

Otázka č.278

Má.
Zákon (který uznává pouze čtyři možnosti vydědění) hovoří jasně. Jednou z pevně stanovených variant je totiž i tento důvod: „…potomek v rozporu s dobrými mravy neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc v nemoci, ve stáří nebo jiných závažných případech…“
Protože svou matku a její povahu znáte dokonale pouze Vy sama, mohla byste proto také sama vědět, zda je opravdu schopná Vás vydědit. Nespoléhejte se případně příliš na to, že svá slova nemyslí vážně nebo že svůj názor někdy změní (byť i to je možné). Raději jí ve stáří věnujte všemožnou péči, jistě si to zaslouží.
Vždyť ona o Vás také pečovala, když jste byla malá – logicky byste jí proto její starostlivost měla jednou oplatit. Dokonce lze konstatovat, že postarat se o staré rodiče je přímo morální povinností každého syna či dcery.
Domov důchodců je sice také řešením, ale zpravidla až tím posledním. A v dnešní době, kdy je jich nedostatek a za své služby často vyžadují nemalé sumy, si ho ne každý senior může dovolit. Jistě se zajímáte alespoň trošku o dění v naší zemi, takže určitě také víte, že v budoucnu bude situace po této stránce ještě daleko horší a stát bude na prvním místě vyžadovat, aby se o staré rodiče opravdu postaraly samy jejich děti.
Uvědomte si to a s touto příští skutečností raději předem počítejte.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..