Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTTO FRANTIŠEK BABLER
Kdo se nedopustí žádné hlouposti, není tak moudrý jak se domnívá.

Otázka č.285

Samozřejmě, že ano.
Uvědomte si příčinu svého smutku a pokud je to ve Vašich silách, zkuste problém odstranit (= vyřešit). Jestliže se obáváte, že na věc sama nestačíte, poraďte se s někým blízkým nebo vyhledejte odbornou pomoc (dnes není třeba se za to stydět).
Velmi důležité je také naučit se myslet pozitivně. Nalézejte na všem též něco hezkého (každá záležitost má svůj rub i líc), udělejte si každý den radost (byť jen malou) – třeba si něco dobrého uvařte či si kupte cosi pěkného, někdy pomůže například i poslech oblíbené písničky anebo jen pouhý slunečný den s jasnou oblohou.
Pěstujte své zájmy a koníčky, dělejte to, co Vás baví, obklopte se milými lidmi a dobrými přáteli, kterým se můžete svěřit se svými potížemi (často bývá prvotním východiskem z nesnáze už jen to, že Vás druhý vyslechne – jistě znáte heslo, že „sdělená starost je poloviční starost“).
Velice pomáhá i umět se radovat z maličkostí (rozkvetlá květina, dobrá známka potomka ve škole…). V neposlední řadě si važte svého zdraví a toho, co máte – pamatujte, že spousta lidí na světě je na tom nesrovnatelně hůře (stačí si pustit zprávy v televizi).
Udělejte si každý den čas jenom pro sebe a věnujte se relaxaci (velmi příjemná a osvědčená je koupel ve vaně s voňavou pěnou) nebo pěstujte nějaký sport – i kdyby to měly být jen pěší procházky po okolí. Snažte se víc usmívat a mít zdravé sebevědomí, pochvalte se za jakýkoli (i nepatrný) úspěch.
Můžete také zvážit pořízení domácího čtyřnohého mazlíčka, protože i zvířata mají velice pozitivní vliv na chmury a deprese (v tomto případě vezměte v potaz Vaší ekonomickou situaci).
Hlavně se vyvarujte nudy a dlouhého nicnedělání, protože to by Váš stav jen zhoršovalo.
A věřte, že bude líp.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..