Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

LUCAS DURTAIN
Láska člověka k jinému člověku není obdiv k jeho přednostem ale především k jeho nedostatkům.

Otázka č.286

Péče o staré a nemocné rodiče bývá většinou velmi náročná a vysilující.
Je proto důležité, abyste na ni nezůstávala sama. Zapojte do starostlivosti o maminku také blízkou rodinu, sežeňte jí pečovatelku, případně se obraťte na matčina ošetřujícího lékaře, zda by nebylo možné jí na čas umístit v nemocnici nebo nějakém jiném lůžkovém zařízení pro seniory (dobrý doktor Vás jistě pochopí a pomůže podle svých možností). Zajisté máte i děti, které by také měly být schopné Vás na určitou dobu zastoupit.
Jakmile to půjde a o maminku bude přechodně postaráno, vyjeďte si podle možností třeba na výlet či dovolenou, kde se budete věnovat pouze sama sobě. Nezapomeňte přitom též na dostatek zdravého spánku a relaxace, protože jen tak budete schopná i nadále fungovat bez problémů.
Jistě máte i dobré přátele a kamarády, kterým se svěřujete se svými radostmi i s nesnázemi - což je také velice prospěšné (možná znáte heslo „máš – li dobrého přítele, máš víc než on“). Pokud míváte pocit, že psychicky nezvládáte, neváhejte vyhledat pomoc odborníka. Není to žádná ostuda (a už vůbec ne ve Vašem případě). I on by Vám měl pomoci překonat nelehké životní období.
Přeji Vám hodně síly.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..