Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 27.9.2023
svátek má Jonáš
zítra Václav

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Příliš se zabývat vlastními nehodami není utrpení, ale sebeláska.

Otázka č.286

Péče o staré a nemocné rodiče bývá většinou velmi náročná a vysilující.
Je proto důležité, abyste na ni nezůstávala sama. Zapojte do starostlivosti o maminku také blízkou rodinu, sežeňte jí pečovatelku, případně se obraťte na matčina ošetřujícího lékaře, zda by nebylo možné jí na čas umístit v nemocnici nebo nějakém jiném lůžkovém zařízení pro seniory (dobrý doktor Vás jistě pochopí a pomůže podle svých možností). Zajisté máte i děti, které by také měly být schopné Vás na určitou dobu zastoupit.
Jakmile to půjde a o maminku bude přechodně postaráno, vyjeďte si podle možností třeba na výlet či dovolenou, kde se budete věnovat pouze sama sobě. Nezapomeňte přitom též na dostatek zdravého spánku a relaxace, protože jen tak budete schopná i nadále fungovat bez problémů.
Jistě máte i dobré přátele a kamarády, kterým se svěřujete se svými radostmi i s nesnázemi - což je také velice prospěšné (možná znáte heslo „máš – li dobrého přítele, máš víc než on“). Pokud míváte pocit, že psychicky nezvládáte, neváhejte vyhledat pomoc odborníka. Není to žádná ostuda (a už vůbec ne ve Vašem případě). I on by Vám měl pomoci překonat nelehké životní období.
Přeji Vám hodně síly.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..