Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Z lásky k sobě je si třeba nepřát ničeho.

Otázka č.287

Mít nějaké vlastní zájmy a koníčky patří k přirozeným vlastnostem a potřebám každého člověka.
Samozřejmě nic se nemá přehánět, takže pokud Vám pánovo stálé věnování se rybaření opravdu tolik vadí, zkuste si s ním o tom v klidu a bez výčitek promluvit. Nikde ale není psáno, že budete mít úspěch a nebylo by ani správné, aby se muž vzdal své záliby úplně.
Rybolov je vcelku neškodná zábava, na které se asi nedá moc zkazit. Představte si, že by Váš partner místo toho třeba chodil do hospody, běhal za každou sukní nebo byl pořád jenom doma a ležel na gauči. Pak by se dalo pochopit, že by Vám tu poněkud více vadilo. Ale v tomto případě byste měla být spíše ráda, že manžel vůbec takového zdraví prospěšného koníčka má – tráví přece čas v přírodě na čerstvém vzduchu.
A jak jste na tom se svými zájmy Vy? Je velmi důležité, abyste se naučila trávit chvíle bez manžela taktéž po svém (jako on) – pak Vám jeho hobby určitě nebude tak moc překážet.
Pěstujte proto také své osobní záliby: pečujte sama o sebe, oddávejte se relaxaci či nějakému sportu, bavte se s potomky nebo s přáteli, surfujte na internetu, pořiďte si domácího čtyřnohého mazlíčka… Možností existuje opravdu nepřeberně.
Otázkou též zůstává, zda Vás více zlobí to, že muž vůbec na ryby chodí, nebo skutečnost, že nikdy nic nechytí.
Uvědomte si, že leckterá žena by Vám vlastně mohla závidět: co by za to mnohá dala, kdyby mohla trávit svoje volno po svém (a s vědomím, že její manžel nepáchá nikde žádné nepravosti).
Zkuste se i zamyslet nad tím, proč Váš protějšek neustále na ty ryby chodí – jestli vlastně takto neutíká z domova. Co mu tam vadí? A proč Vám místo věčného pobytu u vody třeba s něčím nepomůže? Případně se ho rovnou zeptejte. A pozorně poslouchejte, co Vám odpoví. Podle toho se následně můžete zařídit.
Nezapomeňte, že vzájemná (klidná) komunikace mezi partnery je jedním ze základních pilířů spokojeného soužití.
Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..