Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

FJODOR MICHAJLOVIČ DOSTOJEVSKIJ
Láska je buď malá nebo velká: nenávist vždy velká.

Otázka č.294

Vaše uvažování je velice rozumné – to, že nechcete spolupracovnici ničit manželství, je rozhodně chvályhodné. Leckdo jiný by na Vašem místě asi přemýšlel poněkud odlišně (bez ohledu na následky).
Určitě jste už slyšel, že milostné vztahy na pracoviště nepatří, neboť praxe ukazuje, že na lásku v zaměstnání v pozdějším stádiu lidé spíše doplácejí (pokles pracovní výkonnosti, zatahování soukromých problémů do práce, časté hádky, neustálá pozornost kolegů atd.). Řídit se tímto názorem proto není vůbec špatné.
Vždyť se svou kolegyní můžete být dobrý kamarád – jistě znáte pravdivou myšlenku „přátelství je někdy víc, než láska“. I ona sama Váš postoj určitě ocení. Snad víte, že dobré vztahy na pracovišti jsou velmi prospěšné pro optimální pracovní prostředí a výkony.
Jenom pokud možno nedávejte svou zamilovanost příliš najevo před ostatními pracovníky, abyste se nechtěně nestal terčem jejich závisti a pomluv (případně jiných nepříjemných praktik).
Je pro Vás také velmi důležité věnovat se po pracovní době svým koníčkům nebo jiné zábavě. Zajisté máte i mimo práci nějaké své kamarády a přátele, se kterými trávíte volný čas. Choďte s nimi (nebo i sám) častěji do společnosti (anebo pěstujte libovolné kolektivní sporty), protože přitom můžete potkat někoho, kdo nebude jen Vaší platonickou láskou.
Určitě by bylo lepší, kdybyste si našel jiný objekt svých citů. Někdy to však není tak snadné, takže se alespoň snažte nekomplikovat si život přílišným upínáním se (byť jen v myšlenkách) na svůj idol z práce. Pokud by Vás měla tato Vaše nešťastná láska hodně trápit (třeba až tak, že byste kvůli ní zanedbával své pracovní povinnosti), raději se poohlédněte po novém zaměstnání. Protože ale sehnat dobrou pracovní příležitost není v dnešní době vůbec jednoduché (jak patrně sám dobře víte), tak spíše usilujte o to být co nejdéle tak rozumný, jako doposud.
Držím Vám palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..