Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SENECA LUCIUS ANNAEUS
Neštěstí zdrtí jen toho, kdo se dal oklamat štěstím.

Otázka č.295

Akvaristika je velice krásný koníček, jako všechny záliby však vyžaduje také dostatek času (na údržbu nádrží) a nemalé finanční prostředky.
Určitě je Ti známo, z jakého důvodu rodiče nechtějí větší akvárium povolit. Možná mají například obavy, že by mohlo někdy prasknout a následně vytopit nejen váš byt, ale i sousedy (zvlášť když bydlíte v paneláku). A uvedení příbytků do původního stavu by asi bylo poněkud náročné (nejen co se týče peněz).
Samotný provoz akvarijních nádrží také něco stojí – to jistě víš. Dnes, v době krize, kdy většina lidí obrací každou korunu dvakrát, je potřeba takovou investici důkladně zvážit. Opravdu byste si mohli velké akvárium dovolit? – Není to trošku luxus?
A měl bys dostatek trpělivosti se tomuto hobby věnovat? Jistě máš i jiné povinnosti, nehledě na ty školní.
Víš, až budeš mnohem starší, určitě jednání svých rodičů pochopíš. Mladí lidé se většinou vrhají do věcí po hlavě a často si neuvědomují všechny související skutečnosti.
Až budeš mít jednou svoje bydlení, můžeš si velkou nádrž klidně koupit, protože náklady i rizika s tím spojená budou jenom na Tobě. Zatím ale pokud bydlíš s rodiči a nejsi ještě plnoletý, měl bys jejich názor respektovat a podřídit se jim. Takový je totiž úděl všech dětí a mladistvých – proto se také tolik těší na čas dospělosti a na vlastní samostatný život. Uvidíš, že ta doba, než si budeš moci svoje vlastní rybičky pořídit, rychle uteče. (Teď se hlavně věnuj svým studentským povinnostem.)
A není ani vyloučené, že později budeš už mít úplně jiné zájmy, takže si na své mladické sny ani nevzpomeneš – i to se někdy stává.
Přeji Ti hodně štěstí a úspěchů ve škole i v dalším životě.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..