Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

T. BERNARD
Jsou tři druhy mužů, kteří nerozumějí ženám: mladí, dospěli a starci.

Otázka č.297

Vlastně ano.
Mnoho našich odborníků na manželství a partnerství prohlašuje, že každý normální chlap chce mít doma (mimo jiné) také „UU“ – tedy uvařeno a uklizeno.
V dnešní době sice najdeme na trhu hodně druhů polotovarů a hotových pokrmů, které lze bez problémů koupit a jenom ohřát, ale stejně tak existuje i dost mužů (zvláště těch s poněkud „chlupatějším“ jazýčkem), kteří rozdíl mezi kupovaným a doma připraveným jídlem poznají a nebohou ženu pak za to nevybíravě zkritizují. A krmě hotová či z polotovarů je také o něco (někdy i o víc) dražší než strava uvařená doma, takže konzumovat jí často si mohou dovolit jen finančně úspěšnější lidé (rozhodně ne mladé domácnosti, které šetří každou korunu).
I v našich krajích jsou zajisté takoví „páni tvorstva“, kteří vařit umějí a dokonce se této činnosti věnují rádi, ale určitě nikoli každý den. Takže se vůbec nespoléhejte na to, že mezi nimi bude i Váš vyvolený.
Navíc mnoho příslušníků „silnějšího pohlaví“ stále uznává pouze tradiční rodinný model: často a s oblibou říkají (a pevně tomu věří), že „ženská patří především k plotně“. Pokud Váš současný protějšek není podobně „postižený“, není vyloučeno, že takového potkáte v některém ze svých dalších vztahů (jste ještě mladá, nelze se tedy domnívat, že celý život zůstanete s jedním partnerem).
Umět vařit je tedy pro ženu v dobře fungujícím soužití téměř nutností, protože jinak hrozí řada konfliktů (hádkou počínaje a rozvodem konče). Muž sice někdy zpočátku (obzvlášť když se nachází ve stádiu zamilovanosti) vydrží jíst jídla „z pytlíku“, ale většinou se mu to postupem doby zprotiví a může si najít milenku (později i manželku), která domácí kuchyni perfektně ovládá. - A původní polovičce zbudou jen oči pro pláč.
Uvědomte si proto včas toto riziko a raději se naučte kuchařskému umění co nejdříve. Věřte, že Vaše matka to s Vámi myslí jedině dobře (jako všechny mámy).
Držím Vám palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..