Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.9.2023
svátek má Andrea
zítra Jonáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARINA IVANOVNA CVETAJEVOVÁ
Přílišné břemeno je vzpomínání, i v ráji si pro zemi zapláčou.

Otázka č.298

Když člověk zůstane sám, je to vždycky těžké.
Navíc některé studie odborníků dokládají, že osamělí lidé mají větší sklony k pesimismu, bývají častěji náchylní k různým nemocem a nakonec i poněkud dříve umírají.
Váš věk však ještě zdaleka není tak vysoký, abyste musel zůstat opuštěný. Klidně si můžete pořídit jiného pejska, třeba i z útulku (takový bude za nového páníčka obzvlášť vděčný). Domácí mazlíčkové navíc mají tu vlastnost, že Vás většinou spolehlivě ochrání před depresemi nebo je alespoň zmírní. Ale to už jistě sám víte.
Jistě máte také nějaké kamarády a přátele, se kterými se stýkáte a trávíte chvíle volna. Velice důležité v životě je totiž i mít si s kým popovídat a komu se svěřit se svými starostmi i radostmi.
A vlastně – pokud máte počítač a internet, nemusíte být už nikdy osamocen. Vždyť na síti lze najít mnoho lidí, i pozdějších přátel, kteří jsou nyní třeba stejně sami a smutní jako Vy.
Choďte též častěji na procházky – pokud si opatříte znova pejska, budete mít pro ně opravdu reálný důvod. Nezapomeňte, že pravidelný pohyb je velmi prospěšný a zdravý (nejen pro Vaše klouby a srdce, ale i pro psychiku).
Samozřejmě se lze věnovat i jiným koníčkům: například sledujte televizi, poslouchejte rádio, luštěte křížovky… Možností je mnoho. A radujte se z maličkostí, protože právě ony jsou předstupněm větších radostí a úspěchů. Snažte se najít na každé věci a právě prožívaném dni něco hezkého. – Uvidíte, že Vám hned bude lépe a přestanete se cítit osamělý.
A nakonec – můžete si ještě i najít nějakou partnerku, ne? Nejste přece ani v nejmenším tak starý, abyste na vztahy se ženami musel úplně rezignovat. Určitě by se našla nějaká, která by Vás měla ráda (žen bez partnera je také u nás více, než nezadaných mužů).
Přeji Vám hodně štěstí a ještě dlouhý spokojený život.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..