Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BOŽENA BENEŠOVÁ
Na tom, koho máme rádi, nám nevadí i jeho neřesti, zatímco u toho, koho nesnášíme, jsou nám proti srsti i jeho ctnosti.

Otázka č.348

Občas se stává, že chování dávno dospělých dětí se jejich rodičům zrovna nezamlouvá – ať už z jakéhokoli důvodu.
Rádi by ho proto nějak usměrnili, ale není divu, že se jim to příliš nedaří: potomci žijí svůj život a jaký si jej udělají, takový ho mají. Není dobré, aby jim do něho rodiče moc zasahovali (byť by to mysleli sebelépe), protože by se mohli dočkat velkého nevděku a arogantní ch reakcí, které by jejich vztahy velmi negativně poznamenaly (i na delší dobu). A po tom žádná matka či otec určitě netouží.
Můžete synovi jasně říci svůj názor – ale to je asi tak všechno. Má – li „svou hlavu“ (a to muži mívají dosti často), stejně se jím nebude řídit a povede dál život podle svého. Možná se ze svých chyb časem poučí (pokud je jenom trošku chytrý), nebo se žen postupně nabaží, ale to už bude třeba skutečně „za pět minut dvanáct“.
Lze mu připomenout poslední výzkum odborníků: ti prokázali, že časté střídání partnerů působí dost negativně na lidské zdraví. Časté rozvody a rozchody jsou totiž velice stresující záležitosti, a tudíž zvyšují riziko vážných nemocí vedoucích k předčasnému úmrtí (například srdečních chorob).
Tuto skutečnost by mohl Váš syn alespoň zvážit, ale pokud si z častých rozluk se svými partnerkami nedělá moc velké starosti, nejspíš neuspějete ani s takovýmto argumentem.
Však ať už je jeho jednání jaké chce, je to stále Vaše dítě – a z tohoto důvodu by nebylo moudré úplně se od něho odvracet. Nechte ho, ať si dělá, co uzná za vhodné, protože za své počínání je zodpovědný jedině on sám. Jistě znáte přísloví o Božích mlýnech (i když možná pochybujete – neoprávněně – o jeho pravdivosti), takže na své konání patrně jednou stejně doplatí on osobně.
Přejte si jen, aby to nebylo opravdu příliš pozdě.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..