Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

A. P. Herbert
Já nejsem žárlivá - ale nepochopím, co na ní vidí.

Otázka č.355

Vámi popisované problémy patří k těm poměrně častým.
Deset let manželství je vcelku dlouhá doba a je tak docela dobře možné, že za ten čas vám jaksi „zevšednělo“. Na druhou stranu sex patří k přirozeným lidským potřebám (někdy se také říká, že je „koření života“) a není – li dlouhodobě uspokojován, vede to většinou pouze k dalším (větším) konfliktům ve vztahu.
Připomeňte si, jaká jste byla z tohoto hlediska na počátku vašeho soužití: již tehdy Vám milování nic neříkalo?
Ke kvalitnímu milostnému životu je třeba, aby Vám partner byl nejen fyzickou a především psychickou oporou, ale aby Vás též eroticky přitahoval. Jestliže tomu tak není, pak není divu, že se intimnostem vyhýbáte.
Zřejmě bude chyba také ve vzájemné komunikaci – zkuste s manželem víc mluvit o svých skutečných pocitech a potřebách (a na oplátku zase naslouchejte jeho názorům a přáním).
Rovněž je pravda, že stres a častá únava sexuálnímu prožitku rozhodně nesvědčí, stejně jako některé druhy hormonální antikoncepce (i ty mohou způsobit pokles smyslné touhy). Pokud tedy HA užíváte, nebylo by od věci konzultovat problematiku i s Vaším gynekologem.
Měla byste se však obrátit hlavně na lékaře – sexuologa, zvláště je – li Vaše potřeba sexu nízká už dlouho. Bylo by škoda, abyste ve svém věku na intimní stránku života úplně rezignovala (skutečně jste ještě příliš mladá). Vašemu muži by se to jistě nelíbilo a hrozilo by tak reálné nebezpečí, že by začal „potěšení“ hledat jinde. A o to určitě nestojíte.
Vaše potíže jsou komplexního charakteru a je proto třeba je komplexně řešit. Nebojte se sexuologa navštívit – jen on může potvrdit či vyloučit nějakou poruchu. O psychickou nemoc se ve Vašem případě nejspíš nejedná (z toho mít strach nemusíte). Psychická zátěž a únava jsou běžné věci (zvláště v dnešní době a při péči o dvě malé děti).
Ale začněte hledat východisko co nejdříve. Na to, že se situace zlepší, až děti odrostou a budete mít víc peněz, bych zrovna moc nespoléhala. Potom by mohlo být na nápravu už pozdě.
Přeji hodně štěstí a držím palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..