Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SERGE DINO
Polibky vyjadřují stručně, bleskurychle nejdalekosáhlejší návrh, nejbezmeznější cit. Polibky jsou těsnopisem lásky.

Otázka č.358

Je vcelku pochopitelné, že se Vám současná situace příliš nezamlouvá.
U starších dětí se stává docela běžně, že se musejí starat o své mladší sestřičky či bratříčky a nemají tak mnoho času na své záliby a seberealizaci. Ale vždycky by měly mít prostor na učení a ostatní přípravu do školy (nebo zaměstnání) - péče o mladší sourozence (která je patrně údělem všech prvorozených) totiž nesmí být na úkor vlastních povinností.
Na Vašem stavu lze též objevit i něco pozitivního (jistě jste již slyšela pravdivé přísloví „všechno zlé je pro něco dobré“): zkušenosti s péčí o malého brášku se Vám budou velice hodit, až jednou budete mít sama děti.
Dnešní mladé maminky, které v minulosti neprošly podobnou praxí, jakou prožíváte nyní Vy, se totiž musejí teprve učit, jak se o své potomky mají postarat. Nezřídka je to příliš zmáhá i stresuje a není proto divu, že pak mají problémy se zvládáním ostatních domácích úkolů - včetně péče o manžela (případně partnera), a také s celým vztahem vůbec. Někdy se dokonce stává, že svou novou roli prostě neunesou a pak jejich soužití s mužem končí krachem.
Vy máte tedy alespoň nějakou naději, že se Vám v budoucnu takové potíže vyhnou. A věřte, že i v bližší době máte vyhlídky na zlepšení – jak bratříček poroste, nebude už Vaši péči a pozornost tolik potřebovat.
V každém případě však matce řekněte (a na stanovisku trvejte), že musíte mít čas i na svoje povinnosti a odpočinek.
Až budete sama rodičem, jistě také oceníte, když Vám někdo (nemusí to být zrovna partner) s péčí o děti pomůže. Určitě už dnes uznáte, že starostlivost o ně je záležitost docela náročná.
Přeji hodně štěstí a dostatek sil.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..