Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SAMUEL TAYLOR COLERIDGE
Nejšťastnější manželství by bylo mezi hluchým mužem a slepou ženou.

Otázka č.362


Každý partnerský vztah se v průběhu let mění a vyvíjí, počáteční zamilovanost zvolna opadá a čím dál víc se objevuje rutina všedního dne.
To je prostě normální jev, se kterým nic moc nenaděláme.
Zkuste si vzpomenout, jaký byl Váš přítel na počátku známosti – zda se v rámci „růžových brýlí“ více snažil, nebo byl i tehdy takový, jakého ho popisujete nyní. Je víc než možné, že jste jeho případné nedostatky neviděla (či jenom přehlížela). Často platí, že z maličkostí se později stávají poměrně obtížně řešitelné problémy – což je zřejmě i váš případ.
Ale ať už to bylo jakkoli, samozřejmě nejdůležitější je současný stav.
Příliš Vás ovšem nepotěším: muži už od přírody nejsou zrovna uzpůsobeni na to, aby dávali najevo své city (tato vlastnost má kořeny v dávné minulosti, kdy si nemohli dovolit být jakkoli změkčilí, protože by toho hned využili jejich protivníci a konkurenti). I dnes pánové většinou zastávají názor, že projevit své pravé city svědčí o jejich přílišné zranitelnosti a slabosti. Proto si mnohem raději hrají na „drsňáky“ a „borce“, které nic nerozhází – a své emoce navenek najevo nedávají.
Můžete se pokusit svému milému při vhodné příležitosti říci přímo (ne toliko v náznacích – ty totiž chlapi zásadně nechápou), že Vám jeho chování vadí, a co konkrétně byste chtěla, aby změnil. Nikdo ale nezaručí, že budete mít úspěch.
Další variantou řešení, kterou nic nezkazíte, je chovat se k partnerovi tak, jak chcete, aby se on choval k Vám – tedy sama ho občas jen tak pohladit, obejmout a sdělit mu, že ho milujete (lidé –a partneři zvlášť – se často chovají jako zrcadlo). Avšak ani tato metoda bohužel není garantovaná.
Leckdy nezbývá nic jiného, než se s daným stavem smířit. Poněvadž kdybyste kvůli uvedeným důvodům hledala novou lásku, po určité době byste patrně zjistila, že jste se dostala pouze „z bláta do louže“ a že všichni příslušníci mužského pohlaví jsou ve věcech prokazování náklonnosti v podstatě stejní (obzvláště po nějaké době společného soužití).
Osud nás žen je jednoduše někdy těžký.
Jistě však na svém protějšku najdete také kladné vlastnosti (zamyslete se nad tím), které jeho citový chlad vyváží. Teprve v případě, že žádná taková pozitiva neobjevíte, je na místě poohlédnout se po někom jiném.
Pevně ale věřím, že to až tak daleko nedojde.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..