Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ST. AURELIUS AUGUSTINUS
Láska je nejkratší, i když ne pohodlná cesta k branám ráje.

Otázka č.366

Asi se Vám to nebude líbit, ale Váš syn má bohužel pravdu.
Skutečně je to jeho život a jeho zdraví, které si ničí. Pouze pokud by bydlel s Vámi v bytě, mohla byste trvat na tom, aby kouřil mimo domov (protože jinak by ohrožoval i Váš organismus). Ale jestli má své bydlení, zřejmě s tím nic nenaděláte. Jen ho požádejte, aby nekouřil ve Vaší přítomnosti.
Mnoho kuřáků stále považuje svůj zlozvyk za jakousi „módu“, a proto se ho vzdávají velice neradi. Jiní by přestat chtěli, ale jednoduše se jim to nedaří. A někdo se také hájí tím, že ho cigareta uklidňuje.
Pokud je syn kuřák opravdu veliký, Vaše domluvy si stejně připouštět nebude. K omezení počtu vykouřených cigaret by ho mohly dohnat jedině vážné zdravotní potíže nebo jeho stále se zhoršující ekonomické postavení.
Nezbývá, než se s tím alespoň do jisté míry smířit a věřit, že si absurdnost svého chování uvědomí dříve, než bude opravdu zle.
Pokud by se Váš potomek nacházel v tíživé finanční situaci, pak Vám snad netřeba zdůrazňovat, abyste mu z ní nepomáhala. Má – li dost peněz na kuřivo, měl by je mít i na to ostatní.
Někteří lidé jsou prostě velmi tvrdohlaví: ke změně hodnot je často dovede až vlastní (mnohdy poněkud bolestná) zkušenost.
Můžete jen doufat, že to až tak daleko nedojde.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..