Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.8.2022
svátek má Klára
zítra Alena

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CHRISTOPHER FLY
Milujeme-li druhého, není to naše zásluha, ale jeho dar.

Otázka č.384

Komu není rady, tomu není pomoci. Otázkou rovněž zůstává, zda jsme vůbec ochotni nechat si poradit – někteří lidé jsou velmi tvrdohlaví a na všechno jednoduše chtějí přijít sami.
Můžete své sestře naposledy a důrazně říci, že Vy se svým příjmem také musíte nějak vycházet – a nestěžujete si. Lze jí i sdělit (možná že už jste to udělala), že nejspolehlivější způsob, jak mít své finance pod kontrolou, je takzvané „domácí účetnictví“, kdy si dotyčný zapisuje (velice pečlivě) každou vydanou položku. Snadno pak vidí, za co utrácí nejvíc a kde se dá naopak ještě ušetřit.
Ale pokud ani toto nepomůže, nechte sestru být a její případné stesky ohledně peněz ignorujte. Je to sice Vaše sestra, ale je dospělá (i svéprávná) a má svůj život, stejně jako Vy. A jaký si ho udělá, takový ho bude mít. V žádném případě jí však své rady nevnucujte – nikdo nemá moc rád, když se mu kdokoli plete do jeho záležitostí (byť by to myslel sebelépe).
Většinou totiž platí, že nejvíc si stěžují právě ti, kdo mají prostředků dost – v dnešní době to začíná být bohužel pravidlem. I kdyby měli sebevětší příjem, bude jim to stále málo. S takovým postojem nic nenaděláte a je tudíž lepší brát ho se zdravým nadhledem.
Netřeba Vám snad zdůrazňovat, abyste své sestře finance nepůjčovala – máte sama málo. Tak existuje alespoň nějaká naděje, že časem se přece jen naučí s nimi hospodařit – ono jí prostě ani nic jiného nezbude.
Přeji mnoho zdaru.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..