Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

LATINSKÉ PŘÍSLOVÍ
Brána se neotevře každému, kdo na ni zatluče.

Otázka č.398

Vaše situace není zrovna jednoduchá, je však řešitelná.
Nejvíce záleží na skutečnosti, jak máte psa vychovaného: je – li klidný a zvyklý poslouchat, nemělo by to být zase až tak hrozné. Horší by bylo, kdyby byl zlý a agresivní – to by pak bylo opravdu na pováženou.
Píšete, že máte domek se zahradou – tato skutečnost představuje docela velké plus. Bylo by dobré mít na zahrádce kotec a do něho preventivně psa zavírat, až se maličké narodí a Vy s ním budete venku.
Prvotní je návrat s miminkem z porodnice. Odborníci radí asi toto: až přijdete domů, nezapomeňte se s psem náležitě přivítat (jistě se mu po Vás už stýskalo), potom mu mrňouska ukažte a nechte mu očichat jeho věci, případně i jeho samotného – ale nedovolte mu ho olízat (dávejte přitom pozor na prudké pohyby miminka a následné reakce psa). Tak by se mělo vaše zvíře s novým malým členem rodiny dostatečně seznámit.
V budoucnu nikdy nenechejte děťátko bez dozoru a psí chování pečlivě pozorujte - tak předejdete mnoha malérům. Zvířata obecně bývají velice citlivá na dětský křik i pláč a někdy se v nich probudí lovecké pudy - to by byl asi ten horší případ, kdy by bylo lepší dát psa z domu, aby dítěti (byť nechtěně) neublížil.
Je třeba také sledovat, zda se u maličkého neprojeví alergické reakce na psí chlupy – i v tomto případě je nutné dát zvíře pryč.
Jinak však bývá většinou vztah dítěte a psa bezkonfliktní, a jestliže je dítě zvyklé na zvíře už odmalička, může to pro něj být i prospěšné – pěstuje si lásku ke čtyřnohým tvorům a odbourává své vlastní strachy (takže se psů v dospělosti už nebojí), učí se úctě ke všemu živému a v neposlední řadě také platí, že klidný a hodný pes dokáže uklidnit často i dítě.
Takže soužití malého dítěte a psa nebývá tak velký problém, jak se na první pohled může zdát.
Přeji do budoucna mnoho radostí z děťátka i z jeho psího kamaráda.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..