Svátky

Příjemnou noc,
dnes je sobota 13.8.2022
svátek má Alena
zítra Alan

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DÉMOKRITOS Z ABDÉR
Neber na sebe více, než se dá unést. Rovnováha je bezpečnější než převaha. 

Otázka č.402

Hodně záleží na konkrétních daných podmínkách a také na vašich finančních možnostech.
Zajisté víte, že pes potřebuje více péče a rovněž i rázného velitele, který ho naučí základním povelům a poslušnosti (bude tedy lepší variantou v případě, pokud alespoň jeden z vás má v povaze - byť jen trošku - schopnost rozkazovat). Obvykle jeho chov vyžaduje i více prostředků – je třeba ho nechávat pravidelně očkovat a většinou má i větší spotřebu potravy než kočka. Hlavně je nutné chodit s ním pořád ven, a to za každého počasí (což ne každému vyhovuje), a v neposlední řadě je třeba za psa platit pravidelně poplatky určené Vašim místem bydliště.
Naproti tomu kočka je individualista a příliš starostlivosti zde není povinností (pokud není dlouhosrstá) – vlastně si často vystačí sama. Jestli tedy jste například hodně (třeba pracovně) vytíženi, je mňoukající společnice lepším řešením. Jenže na druhou stranu k jejím nedostatkům zase patří to, že si ráda brousí drápky o nábytek a tím ho ničí (škrabadlo je sice dobrá možnost, ale ne každá kočka bývá ochotná ho používat). Je - li tedy zařízení Vašeho bytu poněkud nákladnější, raději si pořízení kočky rozmyslete. Čičiny totiž mají svojí hlavu a většinou se nedají úplně ochočit.
V každém případě se vyplatí záležitost důkladně prodiskutovat, případně ještě požádat o radu známé z řad „pejskařů“ či „kočičkářů“.
Pokud byste se ani potom nemohli dohodnout, tak pomůže jednoduchý hod mincí. Tehdy ale vezměte předem na vědomí, že pak si „poražený“ nesmí stěžovat a říkat „chtěl(a) jsi psa (kočku), tak se starej“.
Věřím, že se nakonec domluvíte k oboustranné spokojenosti a přeji hodně hezkých chvil se čtyřnohým miláčkem.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..